ترک اعتیاد از دیدگاه طب ایرانی اسلامی استاد طالقانی جلسه ۸

💠تدریس: ترک اعتیاد از دیدگاه طب ایرانی اسلامی
🔵مدرس: استاد طالقانی
🔴جلسه: هشتم
🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀

⭕یکی دیگر از موارد محیطی مهم و قابل توجه چه در مبحث پیشگیری و چه در بحث درمان ؛ محل کار افراد هست.

اگر فرد در محلی کار می کند که به نوعی آلوده هست صد درصد باید محل کارش را عوض کنید.

وقتی فرد در یک فضای اجتماعی زندگی می کند, که آن فضای اجتماعی الوده هست نباید انتظار داشته باشید که این فرد بتواند ترک کند و یا پس از ترک دوباره برنگردد.

🔴انرژی ها ونیروهای منفی که به او وارد می شود بسیار بسیار زیاد هست

🔺 یک مثال میزنم:
حتما اکثر عزیزان کلیپ های مختلف درمورد شهادت آب دیده اند؛ خیلی بحث علمی و عجیبی هست، یک لیوان اب وقتی در جایی مثل کلیسا قرار میگیرد مولکول های آب یک شکل زیبا به خود گرفته اند.
همین لیوان وقتی در جایی قرار میگیرد که جای مناسبی نیست ,فحشا انجام می شود مشاهده شد که مولکول ها و کریستال های اب شکل بدی به خودشان گرفته اند.
وقتی ذکری یا کلمه محبت آمیزی در مقابل این آب گفته شده است کریستالها ظاهر قشنگ به خود گرفته اند اما وقتی حرف زشتی زده شده است ظاهر مولکولها نیز زشت گردیده است.
(برای همین هست که می گویندوقتی اب می خورید اول بسم الله بگویید)

مطابق همین مثال فردی که دریک محیط و اجتماع زندگی می کند که موج های منفی در ان زیاد هست ان پارامترها و انرژی های منفی ,به او میرسد بسیار متفاوت است با شرایط برای فرد زمانی در جایی پاک ,در یک مکان مقدس زندگی کند. صد در صد آنجاانرژی های مثبتی به اومیرسد.

🔴مورد قابل اهمیت دیگر عوامل اقتصادی هست

🔺کسانی که عمدتا وضع مالی خوب دارند اینها وضع تحصیلی خوبی دارند, وضع فرهنگی خوبی دارند , نمی خواهم فرهنگ را با مذهب قاطی کنم ,شرایط اجتماعی خوبی دارند.
پس خیلی از اینها کمتر در گیر مواد مخدر می شوند نه اینکه اصلا درگیر نمی شوند بلکه کمتر درگیر می شوند.
اگرهم درگیر اعتیاد باشد شرایطی برای فرد پیش می اید که شایدراحت تر بتواند ترک کند نسبت به کسی که از نظر شرایط اقتصادی در شرایط فقر وگرفتاری ست.

🔺 تمکن مالی , که به فرد این اجازه را بدهد که امروز اگر اینقدر کشید روز بعد دو برابرش کند, روز بعد سه برابرش کند , روز بعد یک چیز دیگر استفاده کند.

ولی کسی که تمکن مالی ندارد, خلاصه به هر تنگناهی میرسد یه روز به جایی میرسد که دیگر ندارد و برای اینکه پول مواد مخدر خودشان را تامین بکنند دیگران را معتاد می کنند یا دست به فروش مواد مخدر میزنند.

🔵عامل تاثیر گذار بعدی عوامل سیاسی هست خیلی وقت ها اعتیاد یک عامل ویک حربه سیاسی ویک فشار سیاسی هست.

شما نگاه کنید ما بااینکه ۸ سال دفاع مقدسمان تمام شد ولی هنوز در جنگ هستیم. هنوز داریم داریم زخمی میدهیم و هنوز داریم کشته میدهیم هنوز داریم خسارتهای سنگین میدهیم, چرا؟ به علت اینکه افغانستان همسایه ماست
امریکا چقدر حمایتش می کند چقدر موادش را تقویت می کند
خود دولت افغانستان خیلی کارها می کند برای ازبین بردن بعضی مزارع ولی باز می بینیم که در خود همان دولت سیستم های هست که تولید را
تقویت می کنند.
بعضی از کشورها هم تقویت می کنند آنها را و راه انها را به سمت ما خم وهدایت می کنند تاجران بزرگی که انجا خودشون دارند سودا گران مرگ هستند انها ر از سر پل ایران می گذرانند.
مخصوصا
سر پل ایران یکی از بهترین راههاست وبه صرفه ترین راههاست.

⭕درآمدهای هنگفتی که از فروش مواد مخدر ایجاد میشود درآمدهایی نیست که بعضی از کشورها مثل آمریکا بتوانند از آن چشم پوشی کنند.
شما فکر میکنید حمله به افغانستان صرفا یک حمله نظامی بوده با اهداف خیرخواهانه یا حمله به عراق چنین چیزی بوده؟؟
حمله به عراق چقدر برای آنها درآمدداشته؟
حسب ظاهر مسؤل این کاروان این مواد مخدر عبدالناصر وفلان وفلان است اما تمام ابزارش از آن طرف است. پولهای میلیارد میلیارد دلاری که دارندبه جیب میزنند از فروش مواد مخدر.

پس بعضی وقتها بعضی کشورها در اصطلاح میشوند کشور هدف!! برای چی؟؟
برای اینکه جیبها باید پر از پول شود.

یک جنگ شش ماهه،یک جنگ سه ماهه، یک جنگ یک ساله هزینه هایی دارد که اصلا ذهنتان نمیتواند متصور شود. سوختی که یک هواپیمای جنگی میزند هر ثانیه اش از یک رفت و برگشت کوتاه مدتش به اندازه حقوق یکسال ما خواهدبود.
هزینه موشکهایی که پرتاب میکند
اینها چطور باید تامین شود؟؟

🔺اینکه آمریکا باید در دنیا خودش رابه عنوان یک ابرقدرت نگه دارد حالا این تفکرش است درست یا غلط آن به خودش مربوط است و خدای خودش.. این تاوانش را چه کسی باید پس دهد صد در صد تاوانش را خودش به تنهایی نمیتواند پس بدهد. چرا چون منابع و ذخایر و سیستمی نداردکه بخواهد ساپورت کند.

⭕پس عوامل سیاسی در این زمینه خیلی مهم است.

✅مبحث بسیار حائذ اهمیت بعدی
مزاج است.

🔺مزاج خیلی مهم است مزاج اخلاق در در بحث اعتیاد چه در بحث پیشگیری چه در بحث درمان مهم است که ما این را جلوتر عنوان میکنیم ولی حالا میخواهیم یک صحبت کلی داشته باشیم.

❇در بحث پیشگیری وبحث مراقبت ها ما میگوییم کسی که دارای مزاج گرم است زودتر اسیر مواد مخدر میشود تا فردی که دارای مزاج سرد است.

🔺این یک اصل کلی است کسی که دارای مزاج گرمی است این فرد تهورش بیشتراست، متهورتراست اهل ریسک بالایی است اینکه بخواهد برود مواد مخدر بخرد و بیاید برود سرخیابان این جرات و حرارت میخواهد.
این جرات در افرادگرم مزاج درصد بیشتری دارد.

🔺 اینکه بخواهد خودش را اثبات کند چه کسانی خودشان را اثبات میکنند؟در جمع بیشتر میخواهند خودشان را بالاتر نشان بدهند.اینها افراد گرم مزاجند.

🔺افراد سرد مزاج عمدتا حوصله ی هیچ گونه قیل وقال در زندگی را ندارند.
مواد مخدر که هیچ یک آدامس فروش هم از بیست متریش رد بشود میترسد، از یک آدامس فروش هم فرار میکند،حالا نه دیگه اینقدر (خواستم اغراق کنم که مساله دستتان بیاید)

🔺 مخصوصا اگر سردی سردی تام باشداصلا اهل هیجان نیست.

🔺گرم مزاج اهل هیجان است اهل تنوع است،اهل ریسک ،اهل فعالیت است.

🔺سرد مزاجها اینطور نیستند.آنها تهور ندارند همینکه بگویی مواد مخدر میگویند وای اینها چطور این کارها را میکنند؟چه جراتی دارند؟
تا برسد به اینکه خودشان بخواهند فراهم کنند و استفاده کنند! اینکه بخواد بره بخره و استفاده کند اینها همه وهمه میبینیم که گرما وحرارتی میطلبد که بیشتر در دمویها ودر قشر صفراویها است.
در قشر سوداویها و بلغمیها عمدتا این کمتر و کمتر دیده میشود مگر اینکه در افراد دو مزاجه.
اینها در بحث مزاج شناسی گفته میشود وبعد به سراغ بعضی از داروها میرویم بعد سراغ مواد مخدر واثراتش…

❇ادامه دارد….

🌸🍀عضویت در کانال مرجع تخصصی طب ایرانی اسلامی👇👇👇
https://telegram.me/joinchat/DXph7kDEs2ciiVGoIhfpeg




دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *