تذکری تکان دهنده از استاد طالقانی در خصوص نان ها

🔴♻️تذکری تکان دهنده از #استاد_طالقانی در خصوص نان ها

💠حقیر یک مطلب بسیار مهم و جدی در خصوص نان هائی که می‌خوریم خدمت عزیزان تقدیم میکنم.👇👇

وزارت بهداشت طی گزارشی در سال‌های اخیر عنوان داشته است کم‌خونی در کشور ایران بسیار رایج است.

لذا وزارت بهداشت جهت مهار این کم‌خونی دست به اقدام عجیبی زده است و با اضافه کردن اسیدفولیک و آهن به آرد گندم یعنی به آردهای نانوائی ها ونان مردم کشور سعی بر مهار کم‌خونی داشته است.

🔴حال حقیر چند سؤال ساده دارم؟

🔹الف) به نظر شما این کار شما صحیح است که با نظرات یک طرفه خود خوراک رایج و عمده مردم را یک طرفه دستکاری می‌کنید و آنها بدون هیچ اعمال نظری مجبور به مصرف این اسیدفولیک و آهن مخلوط در آرد و نان‌ها می‌باشند؟!
– آن از اضافه کردن کلر به آب‌ها و این هم از نان مردم.

🔹ب) مگر غیر از آن است که در تمام طب‌های شرقی و غربی تجویز مکمل‌های غذائی اعم از مکمل‌های طبیعی و شیمیائی باید حسب نیاز مردم و بدن آنها باشد؟!
وقتی فردی در بدن کمبود آهن و اسیدفولیک ندارد و برخی از افراد هم این مواد را در بدن به صورت طبیعی اضافه دارند آیا غیر از این است که تجویز اجباری اسیدفولیک و آهن در نان آنان موجب افزایش این مواد و عوارض خطرناک می‌شود؟!

🔹ج) حسب اظهارات طب غربی و طب شیمیائی آیا ازدیاد آهن و اسیدفولیک موجب عوارض جسمی نمی‌گردد و موجب به خطر افتادن سلامتی بسیاری از افراد که به صورت طبیعی آهن و اسیدفولیک خون آنها متعادل است و حتی گاهاً این دو مواد در بدن آنها بیش از معمول است نمی‌گردد و عوارض هموکروماتوز را منجر نمی‌شود؟!
آیا افزایش این مواد منجر به رسوب و آسیب آن به بافت‌های کبدی، قلب، پانکراسی، مفاصل و هیپوفیز نمی‌گردد؟!

همان‌گونه که می‌دانید افرادی که زیادی آهن در بدن دارند طب نوین و طب سنتی توأمان به آنان سفارش می‌کنند که از خوردن خوراکی هائی مانند گوشت قرمز که مقادیر آهن آن نسبت به گوشت‌های سفید بیشتر است پرهیز کنند و به جای آن گوشت ماهی و مرغ مصرف کنند.
حال به نظر شما خوراندن این مکمل‌های آهن و اسیدفولیک برای یک ملت وهمه از این مواد خطرناک نمی‌باشد؟!
با کدام منطقی یک مکمل را برای همه تجویز میکنید؟؟

🔹د) همان‌گونه که می‌دانید افزایش آهن در بدن بالاخص آهن غیرطبیعی موجب غلظت خون می‌گردد تا جائیکه در طب نوین جهت کاهش آهن و رفع این غلظت افراد به اهدای خون تشویق می‌شوند و در طب ایرانی اسلامی نیز به حجامت و گاهاً فصد تجویز میگردد

آیا این غلظت خون که منجر گرفتگی‌ها و سده‌ها در بدن می‌شود موجب بسیاری از بیماری‌ها نمی‌گردد؟!

🔹ه) همان‌گونه که می‌دانید صرفاً یکی از علل کم‌خونی به کمبود اسیدفولیک و آهن مربوط می‌گردد و می‌دانیم صرفاً تا زمانی که فرد آهن مصرف می‌کند علائم کمبود آهن و کم‌خونی در بدن او پنهان است اما معمولاً بعد از رها کردن مکمل‌های آهن و اسیدفولیک علائم مجدداً عود می‌کند و از آنجائیکه این مواد قابلیت جذب بافت‌ها و ریشه‌کنی عوامل کم‌خونی را ندارند نمی‌توانند مقدار شیوع کم‌خونی را مهار نمایند.

🔴جالب است بدانید مجله دانشکده بهداشت و انستیتو تحقیقات بهداشتی در دوره ۷ شماره ۴ زمستان ۱۳۸۸ در صفحات ۲۴- ۱۱ خود نتیجه تحقیقات جامعی را در خصوص ارزشیابی برنامه غنی‌سازی آرد با آهن و اسیدفولیک منتشر نموده و در نتیجه‌گیری خود اعلام نموده که 👇👇
برنامه غنی‌سازی در استان‌ها منجر به بهبود میزان شیوع فقر آهن و افزایش ذخایر آهن بدن افراد شده اما جالب آن که هیچ تأثیری بر میزان شیوع و ابتلا افراد به کم‌خونی نداشته است.

همان‌گونه که عرض نموده‌ام #کم_خونی علل مختلفی دارد که صرفاً یکی از عوامل آن می‌تواند فقر آهن و اسیدفولیک باشد و همان‌گونه که تحقیقات مذکور در مجله فوق اثبات نمود افزودن آهن و اسیدفولیک نه تنها کم‌خونی را ریشه‌کن ننمود بلکه موجب افزایش ذخیره آهن در بدن افراد شده که همین امر همان‌گونه که در بندهای قبل متذکر گردید برای انسان خطرآفرین می‌باشد، بالاخص برای افرادی که در شرایط معمولی آهن بدن آنها نرمال است یا گاهاً آهن بدن آنها به علل مختلف بیش از حد تعادل است. چه پاسخی در این خصوص وجود دارد.

دست زدن به آب ونان مردم آنهم در حالیکه اگر و اماهای زیادی پیرامون آن وجود دارد عمل معقولی بنظر نمیرسد.

🔴🔵جالبتر آنکه اگر چیزی میتوانست از عوارض اسیدفولیک اضافه شده در نان و آرد مردم بکاهد آن حجامت است در حالیکه در همین امسال یعنی سال ۹۵ همزمان با اجرائی کردن اضافه کردن اسیدفولیک به آرد نانوائی ها ونان مردم ، موسسه حجامت ایران به دست وزارت بهداشت وعلوم پزشکی تعطیل وپلمپ گردید و مجوزهای حجامت توسط این موسسه را در سراسر کشور باطل نمودند.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *