آبلیموهای صنعتی?

یک هشدار از استاد طالقانی در خصوص آبلیموهای صنعتی:? باتوجه به اینکه الان فصل تهیه آبلیموی طبیعی میباشد بهتر است عزیزان شخصا لیموی ترش طبیعی خریداری نمایند ونسبت به آبگیری آن اقدام نمایندوبه روشهای مناسب آنرا جهت یکسال خود در ظرفهای شیشه ای ذخیر نمایند لازم بذکر است حسب گفته رییس سازمان غذا ودارو عموما […]

یک هشدار از استاد طالقانی در خصوص آبلیموهای صنعتی:?
باتوجه به اینکه الان فصل تهیه آبلیموی طبیعی میباشد بهتر است عزیزان شخصا لیموی ترش طبیعی خریداری نمایند ونسبت به آبگیری آن اقدام نمایندوبه روشهای مناسب آنرا جهت یکسال خود در ظرفهای شیشه ای ذخیر نمایند
لازم بذکر است حسب گفته رییس سازمان غذا ودارو عموما آبلیموهای شرکتی وبازاری طبیعی نیستند.
به خبر زیر دقت کنید
رییس سازمان غذا و دارو:
بسیاری از آبلیموهای صنعتی، طبیعی نیستند.
تاریخ خبر : سه‌شنبه ۱۳۹۴٫۰۷٫۰۷ – ۱۴:۲۷
ایرنا/ معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رییس سازمان غذا و دارو گفت: بسیاری از آبلیموهای صنعتی، طبیعی نیستند.
رییس سازمان غذا و دارو:
بسیاری از آبلیموهای صنعتی، طبیعی نیستند.
به گزارش ایرنا، رسول دیناروند روز سه شنبه در حاشیه یازدهمین گردهمایی مدیران آزمایشگاه های غذا و دارو کشور در هتل کادوس رشت در جمع خبرنگاران افزود: نتایج به دست آمده از سوی همکاران سازمان غذا و دارو در رابطه با آبلیموها ، نتایج خوبی نیست و هشدارهایی که قبلا در این رابطه به مردم داده شده، کماکان ادامه دارد.
وی اظهار داشت: البته اینطور نیست که در تهیه این آبلیموها ، از مواد سمی و خطرناک استفاده شود، اما آن آبلیمو طبیعی که مردم انتظار دارند، نیست.
دیناروند خاطر نشان کرد: درصدد هستیم از سوی سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی، دو نوع استاندارد را برای آبلیموها با عنوان طبیعی و کنسانتره تعریف کنیم و نوع آن، در بسته بندی نوشته شود و اختلاف قیمت نیز داشته باشند تا افراد مجبور به تخلف نشوند.
وی در رابطه با راه اندازی پرتالی برای دسترسی مردم در زمینه اطلاعات کنترلی کالا یادآور شد: در این برنامه، درگاهی برای مردم تعریف می شود تا در صورت جستجوی هر کالا ، نتایج آزمایشگاهی آن در گذشته را دریافت کنند که این کار به انتخاب مردم کمک خواهد کرد.
رییس سازمان غذا و دارو با بیان این که کارهای بزرگی در حوزه فناوری اطلاعات در حوزه بهداشت در حال انجام است، اظهار کرد: زمانی که این کارها انجام شد، به مردم گزارش می دهیم.
وی اظهار امیدواری کرد که طرح های فناوری اطلاعات در حوزه سازمان غذا و دارو در دولت تدبیر و امید به سرانجام برسد تا نتیجه به مردم ارایه شود.
پیش از این نیز، مرتضی خدایی رییس شعبه ویژه تخلفات دارویی و بهداشتی تعزیرات استان تهران از تشکیل پرونده برای برندهای معروف تولید آبلیمو و آب میوه خبر داده و گفته بود: قرار شد در قالب گشت های مشترک, نظارت بر شرکت هایی انجام شود که به هر عنوان در برچسب ها و تبلیغاتشان اعلام می کنند آنچه داخل ظرف آبلیمو و آبمیوه شان وجود دارد، طبیعی است.
همچنین محمد محمدی مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران اظهار کرده که برخی شرکت های تولید آبمیوه و آبلیمو که تعداد آن ها نیز رو به افزایش است، با درج نام و تصویر میوه و مرکبات، کالای خود را به عنوان آبمیوه طبیعی عرضه می کنند؛ این در حالیست که مواد متشکله آن ها میوه یا مرکبات طبیعی نیست و حاوی فرآورده های شیمیایی است.