آموزش ترک اعتیاد به روش طب ایرانی اسلامی استاد طالقانی جلسه ۱۱فروشگاه دارو های گیاهی طب ارگانوبرترین فروشگاه اینترنتی

تدریس: آموزش ترک اعتیاد به روش طب ایرانی اسلامی
مدرس: استاد طالقانی
جلسه: یازدهم

حالا هر کدوم از اینها که نیاز است باید به مقداری وجود داشته باشد.

صفرا
صفرا نیاز است برای اینکه لطیف است. غذایی که قرار است به عمق دم برسد به نوک انگشت برسد چطوری باید برسد؟؟ احتیاج به یک چیز تندوتیز و تحریک کننده مثل صفرا دارد که با شدت وتندی که دارد هجوم ببرد به اندامهای انتهایی که میرود وبا خودش دم و بلغم و… برساند
البته فرق میکند برای جاهایی که میخواهد ببرد.
به خاطر غلظتی که وجود دارد نمیتوانند عبور کنند این میرود وهمراه خودش میبرد به مفاصل به رگها میرود وهوا با خودش میبرد.
صفرا کارهای زیادی در بدن انجام میدهد تصفیه میکند اندامهایی که مزاجهای مختلف دارند.
سودا و قسمتهای مختلفی از بدن را پوشش میدهد.

فردی که سرمای بیشتری دارد بیشتر بلغم میسوزاند. بلغم که قسمتهای مختلفی از بدن را دربر می گیرد مثل مغز ساختارش از بلغم است مثلا اگر بخواهی مغز بخوری کسی که مزاجش بلغم است یواش یواش حالش بد میشود.

اینها خیلی مهم است کسی که صفرا دارد شما به او میگویی جگر بخور. شنیدی جگر خونساز است بعد طرف میخورد کم خونی مرتفع نمیشود بدتر هم میشود. میگوید همه جا میگویند جگر کم خونی را مرتفع میکند چرا ما جگر میخورین بدتر میشویم چون کمخونی صفرایی است.

کمخونی خشک داریم کمخونی تر هم داریم. شما کمخونی داری ولی کمخونی صفرایی است.
در طب سنتی حرف برای گفتن زیاد است.
چیزی که باید متناسب با دم باشد تبدیل به بلغم میشود این ضعف کبد دارد.
ما میگوییم آویشن بخور غذاهای گرم بخور تا کبد گرم شود کبد بیشتر فعال شودواین بلغم تبدیل به دم شود.

کسی که صفراوی است میگویی جگر بخور کمخونی مرتفع میشود یا عرق آهن بخور اینها همه گرم است و گرمش میشود چون صفرا را تشدید میکند وقتی که برای همین فرد میگویی سیب بخور کمخونی را برطرف می کند. وقتی میگویی عسل بخور که کمخونی شدیدرو برطرف میکنه عسل بدترش می کنه رنگ و روش روز به روز زردتر میشه صفراش افزایش پیدا کرده خب نباید بگویی عسل بخور .شربت عسل با آبلیمو که آبلیمو برتری داشته باشد مزه اش ترش و ملس باشه که رطوبت هم داشته باشه.

یکی از داروهای بسیار بسیار عالی برای کمخونی سرکه شیره است.برای مزاجی که اعتدال داشته باشه یا گرم باشه اگر کسی سردی داشت همان سرکه شیره بخورد با مقدار شیره ی بیشتر باید سرکه را کم کند .
سرکه کارهای زیادی می کند ولی اونی که سرد مزاج است باید مقدار سرکه کم و شیره را زیاد کند طوری که سرکه اذیت نکند چون مزاج سردتری دارد نباید احساس سردی کند یا معده اذیت شود.

کسی که اعتیاد دارد باید بدانیم مزاجش چیست تا پرهیزات بدهیم بر اساس مزاج برایش تجویز کنیم.
مثلا ما می گوییم حجامت آمارش گرفته شده برای اعتیاد و…معجزه آسا عمل میکند و واقعا عجیب عمل میکند یکدفعه شما می بینی برای مزاج این شخص نه تنها خوب نیست بلکه بسیار بسیار مضر است.
تا مزاج شناسی بلد نباشی نمی توانی چنین کاری کنی.شاید با بادکش انجام دهید شاید تبدیل به ماساژ کنید،تبدیل به دارو کنی باید بدانی این فرد مزاجش چیه که تو بخواهی به آن عرق زنیان بدهی.
یکی از قدیمی ترین داروهای سنتی بوده در طول تاریخ برای ترک اعتیاد حالا بعد علتش رو میگم جرا این داروها به داروهای خاص گفته می شود.

تا اعتیاد را خوب نشناسیدکه چکار می کند نمی توانید کاری انجام دهید. ماباید این را بدانیم که اعتیاد خودش یک مزاج دارد؛
دقت کنید به این جمله: اعتیاد یک مزاج دارد کراک،مورفین و…
یک مزاج هم خود فرد دارد.

باهمه ی مزاجها کار داریم یه وقت باید داروی سرد بدهیم یه وقت باید گرم بدهیم باید بدانیم چه چیز رو با چه چیز دیگر ترکیب کنیم یه موقع گرمی موضعی بدهیم و… همینحوری نمیشود داروها را با هم ترکیب کرد

ادامه تدریس در صفحه دوم

عضویت در کانال مرجع تخصصی طب ایرانی اسلامی
https://telegram.me/joinchat/DXph7kDEs2ciiVGoIhfpeg

ادامه تدریس:

بعضی وقتها حجامت نمی کنیم و چندتا خراش می دهیم درد میرود؛
یک وقت میبینیم باید خون بگیریم

یک جاهم نه خون می گیریم نه خراش میدهیم فقط بادکش می کنیم باید اینهارو بدونیم.

بعضی از افراد در بحث ترک اعتیاد حجامت میکنند امروز حجامت،فردا حجامت،پس فردا حجامت خشکش می کنند و می گویند مگر طب سنتی می کشد آدم را؟ بله می کشد شما بهترین علم را به دست آدمی بدهی که حرف را یاد نگرفته باشه خب مشخصه…

دیدید بعضی وقتها در آن واحد چهار جا حجامت می کنند من دیدم یک فرد در عین واحد یک روز چهار، پنج جا حجامت کرد
این علمی نیست این با اصول طب سنتی مطابق نیست.
ما سنتی می گوییم منظور قدیمی نیست یعنی این دارای ریشه ی چند هزار ساله است، هفت هزار سال پیشینه دارد از آن بعدهای قدیمی و روشهای مختلف قدیمی حجامت می کردند تا الان یعنی روشی است که دارای پشتوانه است از روشهای مختلف استفاده شده تجربیاتش مطلوب است.
همه چی هست اینطور نیست که دارویی درست کنی به نام بروفن به نام فلان به بیمار بدهی بعد از مدتی بگویی دیگر مصرف نکنید که عوارض دارد منبعد به جایش این دارو رو مصرف کنید ووو

طب سنتی روشهایش مشخص است وقتی می گوییم سنتی یعنی ریشه ای علمی و تجربی .
پس در این موارد باید مزاج شناسی رو جدی بگیریم در بحث ترک اعتیاد ما نمی توانیم شوخی کنیم؛ یک وقت هست که فردی سالم و تندرست یا یک بیماری معمولی پیش شما می آید میخواهد درمانش کنید؛

یک دفعه ممکن است با فرد معتاد سروکار داری که خانواده با هزار خواهش و تمنا با هزار التماس با هزار ترفند او را آوردند پیش شما؛
درباره این فرد اگر بخواهی یک روش بد بکار بگیری خودش همینطوری بیمار هست لرزش دارد برای همین ما سعی می کنیم در درمان اعتیاد از یکی از روشهای درمانی مثل فصد استفاده نکنیم چرا؟؟

چون این فرد درست است مقدار اخلاط سوخته در بدن این فرد زیاد است ولی وقتی ما فصد می کنیم اخلاط بدن یکدفعه کم می شود.

بدن یکدفعه رو به ضعف می رود.درجه حرارت و قوای بدن رو به بخاری زیادی از اعماق بدن خارج می شود در هنگام فصد.درسته خیلی ازفصدها درجه حرارت رو افزایش میدهد در نتیجه شاید برخی از دردها را کم کند فرد در حال شاید دم کند ولی بعضی وقتها ما داشتیم افرادی که اعتیاد داشتند و ما گفته بودیم فصد نکنندپیش بعضی افراد رفتند فصد کردند در نتیجه عوارض رو گرفتند .طرف رفت تو تشنج چرا؟ چون قوای بدن میره. فرد جان ندارد فردی که اعتیاد دارد این همینجوری راه رفتنش ،صحبت کردنش،کاراش بنده خدا به زور هست ما میاییم به روشهایی که در اصطلاح ریسک پذیری بالایی ندارد استفاده می کنیم.
مگر اینکه خیلی از جاهای خاص ودر مزاجهای خاص که آنها برای طبیبان و افرادی که متخصصند اگر شما شنیدید که فلان آقا فلان فرد رو فصد کرد شما اصلا اینکارو نکنید. من شنیدم جایی که یک دوره فصد گذاشته بودند اخیرا اصلا آن گروه را تایید نمی کنم، آمدند دو روز در کلاسها نشستند و الان اینکارو می کنند و تیشه به ریشه ی طب سنتی میزنند.عوارضش که بیاد چهار روز دیگه همین شماها می گویید که این کار طب سنتیه.
از این گروه از این افرادفرار کنید.

عضویت در کانال مرجع تخصصی طب ایرانی اسلامی

https://telegram.me/joinchat/DXph7kDEs2ciiVGoIhfpegفروشگاه دارو های گیاهی طب ارگانوبرترین فروشگاه اینترنتی
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *