?افزایش شیر مادران شیرده۳⃣

?افزایش شیر در مادران شیرده۳⃣ از استاد طالقانی: در جلسه اول بصورت مختصر برخی عوامل کمبود شیر در مادران را بررسی ودر جلسه دوم نیز برای برخی از آنها راهکارهای درمانی اراءه دادیم. اما ادامه مطلب: همانگونه که عرض کردیم یکی از علل کمبود شیر در مادران کم خوابی میباشد. باید دقت داشت کم خوابی […]

?افزایش شیر در مادران شیرده۳⃣

از استاد طالقانی:

در جلسه اول بصورت مختصر برخی عوامل کمبود شیر در مادران را بررسی ودر جلسه دوم نیز برای برخی از آنها راهکارهای درمانی اراءه دادیم.
اما ادامه مطلب:
همانگونه که عرض کردیم یکی از علل کمبود شیر در مادران کم خوابی میباشد.
باید دقت داشت کم خوابی موجب کم شدن رطوبت بدن وشیر میشود.
بیشترین زمان شیرسازی در زمان استراحت بدن ساخته میشود.
این بدان معناست که در زمان استراحت وخواب طبیعت مدبره بدن، بعد از فارغ شدن از حواشی, این فرصت را پیدا میکند که بیشتر به امر ساختن شیر بپردازد.
لذا برای این مادران استراحت کافی لازم وضروری است. ودرصورتیکه خواب کافی ندارند باید نسبت به ایجاد فضا وشرایط مناسب حهت خواب اقدام کنند.
یکی از تدابیر لازم جهت خواب دوش گرفتن قبل از خواب وضماد خیار رنده شده روی پیشانی یا مالیدن روغن خشخاش روی پیشانی میباشد.
در هرصورت باید دانست علت عمده کم خوابی, تحلیل رطوبت مغز ,بعلت افزایش گرمی وخشکی یا سردی وخشکی میباشد.
لذا ضمن شناسایی دقیق علایم, باید نسبت به رفع این معضل اقدام کرد.
چون مادری که دارای کمبود خواب باشد ورطوبت مغزش تحلیل رود بعلت خشکی مغز, دچار ضعف اعصاب میگردد واین ضعف اعصاب واختلالات عصبی بواسطه اثری که در شیر میگذارد به فرزند منتقل میشود واین امر میتواند زمینه سازی برای درگیری بیشتر این نوزاد در آینده به مشکلات عصبی گردد.