تربیت متخصصین طب اسلامی در جامعه الزهرا(س)

تربیت متخصصین طب اسلامی در جامعه الزهرا(س) ???? تاریخ:۹۵/۲/۲۶ شماره:۳۰۵۶ ?منبع: خبرگزاری رسمی حوزه خبری بسیار مسرت بخش وامیدوار کننده در خصوص طب اسلامی وسنتی. حوزه/ برای اولین بار مبلغان متخصص در بیماری‌های زنان با رویکرد طب‌اسلامی در جامعه الزهرا(س) تربیت می شوند. https://tlgrm.me/joinchat/BqBWkjvXxNn56mNS9yJTHQ ?مسئول کانون سلامت جامعه الزهرا(س) در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری […]

تربیت متخصصین طب اسلامی در جامعه الزهرا(س)
????
تاریخ:۹۵/۲/۲۶
شماره:۳۰۵۶
?منبع: خبرگزاری رسمی حوزه
خبری بسیار مسرت بخش وامیدوار
کننده در خصوص طب اسلامی وسنتی.

حوزه/ برای اولین بار مبلغان متخصص در بیماری‌های زنان با رویکرد طب‌اسلامی در جامعه الزهرا(س) تربیت می شوند.

https://tlgrm.me/joinchat/BqBWkjvXxNn56mNS9yJTHQ
?مسئول کانون سلامت جامعه الزهرا(س) در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، از تربیت مبلغان متخصص بیماری‌های زنان با رویکرد ‌طب اسلامی در این کانون خبر داد.
?????
?نرگس داودی به مناسبت روز جهانی سلامت با اشاره به این که اهمیت طبابت از دیرباز و حتی در صدر اسلام مورد توجه بوده بوده است، اظهارداشت: پیامبر(ص) و ائمه(ع) تاکید زیادی بر سلامت جسم و روح داشته اند.

?وی افزود: مسلم است که شناخت فرامین بهداشتی و درمانی اسلام و به کار بستن آنها انسان را از جسم و روحی توانا برخوردار می سازد و به انسان کمک می کند که به آسانی مراحل تکامل الی الله را در سایه سلامت جسم و روح پشت سر بگذارد.

?مسئول کانون سلامت جامعه الزهرا(س) خاطر نشان کرد: بر همین اساس و به دلیل تاکیدی که طب اسلامی بر سلامت مسلمانان و جامعه اسلامی دارد همیشه توسط استعمار غرب و حکومت طاغوت تحقیر می شده تا این که دشمن با تلبیغات و جنگ فرهنگی توانستند چهره طب اسلامی را به مرور زمان درجامعه از بین ببرند.
????
?خانم داووی ادامه داد: از همین رو کانون سلامت با رویکرد بازنگری و احیای دوباره طب اسلامی و در راستای ترویج فرهنگ صحیح سلامت و تغذیه و مبارزه با جنگ نرم فرهنگی دشمنان در جامعه الزهرا(س) فعالیت می کند.

?وی افزود: معرفی طب اسلامی و ضرورت احیای آن، آماده سازی طلاب جهت آموزش مزاج ها و اخلاط، تبلیغ جایگزینی طب اسلامی به جای طب کلاسیک امروزی که خلاف طبیعت خدادادی بشر است و آگاهی عموم مردم از پشت پرده طب کلاسیک غربی از مهم ترین اهداف برگزاری این دوره برای مبلغان و طلاب بوده است.
????
?داودی با بیان این که در این دوره ۱۵۰ طلبه حضور داشتند، گفت: موضوعاتی مانندآداب خوردن و آشامیدن، شگفتی های خلقت انسان در دعای عرفه از دیدگاه علوم طبیعی و پزشکی، درهای بهشت و جهنم و مقایسه آن با بدن انسان بخشی از موضوعاتی بود که توسط خانم دکتر شریف به طلاب و مبلغان تدریس شد.
https://tlgrm.me/joinchat/BqBWkjvXxNn56mNS9yJTHQ

?مسئول کانون سلامت ادامه داد: روش تندرستی در اسلام، بلغم، برخی از روش‌های درمان در طب‌اسلامی پیرامون دو حدیث از امام صادق(ع)، اهمیت جان انسان، نگاهی بر طب‌اسلامی و طب‌اسلامی از دیدگاه امام صادق(ع) از دیگر موضوعات آموزشی در این دوره بود.

داووی گفت: بیماری‌ها و درمان، اخلاق پزشک مسلمان، خواص نمک، اخلاق پزشکی در اسلام، احکام پزشکی، زالو درمانی، غذای حلال طبق آیات قرآن کریم نیز از دیگر موضوعاتی تبیین شده برای طلاب در این دوره بود است.
????
?وی از برگزاری دوره تخصصی طب اسلامی با رویکرد مزاج شناسی و بیماری های ناشی از آن و درمان بیماری ها بر اساس مزاج، انواع غذاهای انسان برای مبلغان خبرداد و افزود: در این دوره نیز ۱۵۰ مبلغ خواهر حضور داشتند.

?داودی با اشاره به برگزاری دوره تخصصی تربیت مبلغ بیماری‌های زنان با رویکرد طب‌اسلامی در کانون سلامت، ادامه داد: این دوره به همراه انجام پژوهش‌های گروهی طب‌آموزان بود و با موضوعاتی مانند علل فیبروم رحمی و درمان، علل ناباروری و درمان، علل نامنظمی دوران قاعدگی و درمان و بررسی توده‌های سینه و درمان برگزار شد.

?مسئول کانون سلامت در پایان گفت: تشکیل کتابخانه تخصصی سلامت، تکثیر بروشور، برد مخصوص سلامت و برگزاری نشست‌های عمومی و تخصصی با موضوع گیاهان قرآنی و نقش صهیونیست در تغذیه از دیگر برنامه های کانون در طول سال تحصیلی برای طلاب و مبلغان بوده است
https://tlgrm.me/joinchat/BqBWkjvXxNn56mNS9yJTHQ