خواص روغن وکرم رازیانه ودرست کردن کرم رازیانه موهای زائد

روغن رازیانه خواص روغن رازیانه درست کردن کرم رازیانه موهای زائد ☘☘☘☘ تاریخ:۹۵/۳/۲۹ شماره: ۳۱۴۴ با توجه به اهمیت بسیار بالای رازیانه و مصرف آن درطب سنتی، این بار قصد داریم تا با خواص درمانی روغن این گیاه معجزه گر شما را آشنا کنیم. این روغن که از دانه رازیانه استخراج می‌شود ، دارای خواص […]

روغن رازیانه خواص روغن رازیانه درست کردن کرم رازیانه موهای زائد
☘☘☘☘
تاریخ:۹۵/۳/۲۹
شماره: ۳۱۴۴
با توجه به اهمیت بسیار بالای رازیانه و مصرف آن درطب سنتی، این بار قصد داریم تا با خواص درمانی روغن این گیاه معجزه گر شما را آشنا کنیم.

این روغن که از دانه رازیانه استخراج می‌شود ، دارای خواص درمانی بیشماری است که ما به برخی از آنها اشاره ای خواهیم داشت. امید است مورد توجه قرار گیرد.
?کانال رسمی استادطالقانی??
tlgrm.me/ostadtaleghani
?سایت رسمی استادطالقانی??
www.ehyayetebeslami.com

✅خواص درمانی

یکی از بهترین روغن ها برای از بین بردن موهای زائد بدنیکی از بهترین نرم کننده های پوست دست و بدن ضد چین و چروک و جوان سازی پوستشاداب کننده و درمان پوست های خسته و گرفته مناسب برای ماساژ درمانی مناسب برای دردهای مفصلی مانند آرتروز و همچنین درمان انواع انقباضات عضلانی که منجر به گرفتگی ماهیچه‌ها می شوددرمان ترک های پوستی به هنگام کاهش و اضافه وزن درمان زنبور گزیدگی روغن رازیانه محرک اعصاب بوده و استشمام رایحه آن را روشی مؤثر در افزایش حافظه و پویایی ذهن است
♨️♨️♨️♨️
✅روش مصرف

?از بین بردن موهای زائد :

برای این کار باید ابتدا محل را با استفاده از بند ، ماشین موکن و از دیگر روشهای اپیلاسیون از ریشه خارج کرد، پس از این به مدت ۱ هفته و روزانه ۱ الی ۲ بار از روغن برای ماساژ محل با حرکت دورانی استفاده کنید تا روغن کاملاً جذب پوست شود و پس از گذشت ۲ تا سه ساعت بعد پوست را با آب گرم و صابون شستشو کنید. باید توجه داشت که این روش که یکی از طبیعی ترین روشهای درمان و از بین بردن موهای زائد است نیازمند به صرف زمان طولانی که این زمان حداقل ۶ ماه خواهد بود است.

?پوست ، درد مفاصل :
قبل از استفاده از روغن پوست را با آب ولرم و صابون دلخواه خود شستشو و با روغن مانند کرم پوست را چرب کرده و شروع به ماساژ کنید، همینکه کاملاً جذب پوست شد ماساژ را متوقف کنید.

?نکات مهم

این روغن در مواردی که افراد از تیغ برای اصلاح استفاده می کنند (که استفاده از تیغ خود باعث تقویت و پرپشت شدن موهای زائد می شود) و یا دچار اختلالات هرمونی هستند کمتر تاثیر گذار بوده و نیازمند به مصرف به مدت طولانی تری خواهد بود.استفاده از روغن رازیانه در روزهای نزدیک و یا در زمان قاعدگی تاثیری نخواهد داشت و در مواردی حتی تاثیر منفی خواهد داشت.مصرف این روغن به زنان باردار و زنان مبتلا به سرطان سینه یا صرع توصیه نمی‌شود.

رازیانه دارای اثرات مهمی بر سلامتی پوست است. خوب است بدانید که رازیانه، سرشار از هورمون های زنانه(استروژن) است و طبیعتی گرم دارد.

حال اثرات آن را بر پوست می گویم:

☘– پاک کننده و ضد عفونی کننده

☘– حفظ خاصیت کشسانی پوست و جوان کردن آن

☘– آرامش بخش

☘– رفع چین و چروک از پوست های پیر

☘– از بین بردن کبودی پوست

☘– روشن کردن پوست های چرب

☘– شادابی و طراوت بخشیدن به چهره های خسته و گرفته

☘– کاهش تجمع آب در زیر پوست و در نتیجه جلوگیری از پف کردگی

☘– تحریک کننده غدد لنفاوی بدن برای دفع آب اضافی موجود در بافت ها.

☘– دفع سموم

☘– تاثیر بر فعالیت غدد بدن برالی ایجاد تعادل در تولید هورمون هایی خاص که برای حفظ انقباض عضلات، الاستیسیته ی پوست و بافت پیوندی اهمیت دارند.
♨️♨️♨️♨️♨️

در اینجا طرز تهیه کرم رازیانه را برای شما بیان می کنیم.

مواد لازم برای کرم رازیانه:

?رازیانه ۳۰ گرم

?روغن زیتون ۶۰ سی سی

?گلاب ۱۰۰ سی سی

?موم سفید ۵۰ گرم

✅طرز تهیه:

رازیانه را در ظرف شیشه ای ریخته، روغن زیتون را به آن اضافه کنید. بگذارید به مدت سه روز بماند.

سپس آن را از صافی ریزی عبور دهید و باقی مانده گیاه را خوب فشار دهید. حالا گلاب را به آن افزوده و آن را داخل ظرف آب جوش قرار دهید تا گرم شود. موم را در ظرفی لعابی به طور جداگانه ذوب کنید (داغ کنید) و سپس از روی آتش بردارید و مخلوط گلاب را به تدریج و در حین هم زدن به آن بیفزایید. این عمل را تا زمانی که مخلوط به طور کامل سرد شود ادامه دهید.

منبع : تبیان_حکیم تهرانی
?کانال رسمی استادطالقانی??
tlgrm.me/ostadtaleghani
?سایت رسمی استادطالقانی??
www.ehyayetebeslami.com