دبیر کل خانه پرستار در نامه ای خطاب به طیب نیا وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه در وزارت بهداشت چند هزار نفر بطور مستمر وماهیانه مبالغ چند ده و گاهی چند صد میلیون تومانی دریافت میکننداز وی خواست تا به سیستم غیر قابل دسترسی پرداختهای این وزارتخانه ورود کند.

دبیرکل خانه پرستار در نامه‌ای خطاب به طیب‌نیا وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه در وزارت بهداشت چند هزار نفر به طور مستمر و ماهیانه مبالغ چند ده و گاهی چند صد میلیون تومانی دریافت می‌کنند از وی خواست تا به سیستم غیرقابل دسترسی پرداخت‌های این وزارتخانه ورود کند. ???? تاریخ:۹۵/۲/۲۹ شماره:۳۰۶۴ ?منبع: پایگاه خبری […]

دبیرکل خانه پرستار در نامه‌ای خطاب به طیب‌نیا وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه در وزارت بهداشت چند هزار نفر به طور مستمر و ماهیانه مبالغ چند ده و گاهی چند صد میلیون تومانی دریافت می‌کنند از وی خواست تا به سیستم غیرقابل دسترسی پرداخت‌های این وزارتخانه ورود کند.
????
تاریخ:۹۵/۲/۲۹

شماره:۳۰۶۴

?منبع: پایگاه خبری تحلیلی فتن?
?به گزارش فتن، محمد شریفی مقدم دبیرکل خانه پرستار در نامه‌ای به طیب‌نیا وزیر اقتصاد و دارایی با اشاره به دریافت‌های میلیونی و بی حساب و کتاب در وزارت بهداشت نوشت:«نظام سلامت کشور حتی در بخش دولتی شاهد پرداخت‌های چند صد میلیون تومانی نیز هست و این در حالی است که دریافت کنندگان این ارقام کمترین تاثیر را در فرآیند درمانی مردم دارند.»

?در بخش دیگری از این نامه آمده است:« به‌نظر می‌رسد لابی قدرت و ثروت باعث شده تا علیرغم پیگیری ها و اعتراضات گسترده در وزارت بهداشت تا کنون هیچ قدرتی نتواند این طبقه را ملزم به پاسخگویی نماید.»

?شریفی مقدم در پایان این نامه از وزیر اقتصاد درخواست کرده است:« با همکاری نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، نهادها، دستگاه های نظارتی و امنیتی و سایر دولت مردان به سیستم غیر قابل دسترسی پرداخت ها در وزارت بهداشت ورود کرده و با برخوردی مدبرانه روند رو به رشد این اختلاف ظالمانه طبقاتی را متوقف کند.»

?به نقل از فارس متن کامل نامه دبیرکل خانه پرستار به این شرح است:
??????

جناب آقای دکتر علی طیب نیا
وزیر محترم اقتصاد و دارایی

سلام علیکم✋?✅
ضمن ادای احترام و سپاس از حسن توجه حضرتعالی؛ همانگونه که مستحضرید طی هفته های اخیر و با انتشار فیش های چند ده میلیون تومانی برخی از مدیران بیمه مرکزی در ماهی خاص از سال توسط رسانه ها، حساسیت سیستم های قضایی، نظارتی و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی برانگیخته شد.
https://tlgrm.me/joinchat/BqBWkjvXxNn56mNS9yJTHQ
?در پی این جریان با تشکیل کمیته ای ویژه در این خصوص و مداخله مدبرانه جنابعالی به عنوان بالاترین مقام اجرایی اقتصادی و به دنبال آن استعفای مدیر کل بیمه مرکزی و به شکلی عذر خواهی از مردم، نهایتا منجر به برگشت دریافتی ها شد که جا دارد از جنابعالی و سایر مسئولین که در این زمینه برخورد قاطع و شایسته ای نمودند تشکر شود و اما؛

وزیر محترم اقتصاد؛

?آیا حضرتعالی اطلاع دارید که پرداخت چند ده میلیون تومانی در ماه برای قاطبه پزشکان متخصص شاغل در بیمارستان های دانشگاهی و دولتی در سراسر کشور امری عادی شده است❓

نظام سلامت کشور حتی در بخش دولتی شاهد پرداخت‌های چند صد میلیون تومانی نیز هست و این در حالی است که دریافت کنندگان این ارقام کمترین تاثیر را در فرآیند درمانی مردم دارند و بخش اعظم خدمات بهداشتی – درمانی توسط پزشکان عمومی، پرستاران ، پیراپزشکان و دست یاران ارائه می شود.
https://tlgrm.me/joinchat/BqBWkjvXxNn56mNS9yJTHQ

?جای تاسف دارد که اذعان کنیم متاسفانه این گروه‌ها کمترین میزان دریافتی ها را در نظام سلامت دارند و طبق هیچ منطقی نمی‌توان در یافتی این گروه‌ها را با پزشکان متخصص قیاس نمود.

?آیا مستحضرید که لازمه این گونه پرداخت های چند ده میلیون تومانی، تامین اعتبارهای چند هزار میلیارد تومانی، آن هم از منابع محدود دولت و به عبارتی دیگر از جیب مردم می باشد و این در حالی است که پرستاران، معلمان و کارگران با حداقل حقوق و به سختی گذران معیشت دارند.

جناب آقای دکتر طیب نیا؛✅

اجازه دهید از زاویه ای دیگر به قضیه نگاه کنیم. چند نفر در دستگاهی نه چندان دولتی طی یک ماه دریافتی چند ده میلیون تومانی داشته اند که سریعا شناسایی شده و برخورد قاطعانه ای با آنها صورت گرفته است ( که مسلما جای تقدیر و تشکر دارد).

?ولی چند هزار نفر به طور مستمر و ماهیانه مبالغ چند ده و گاها چند صد میلیون تومانی دریافت می کنند و حتی زمانی که این سیل در آمدی به جیب این بزرگواران مدتی به تعویق می افتد، در ملاء عام و در مجامع رسمی و عمومی خود را مستحق دریافت زیر میزی از بیماران اعلام می کنند.
https://tlgrm.me/joinchat/BqBWkjvXxNn56mNS9yJTHQ
اتفاق عجیب این است که چنین حرکت خلاف قانونی بارها و بارها از رسانه‌های تراز اول عمومی مطرح می شود و هیچ برخوردی هم با آن صورت نمی‌گیرد؟

?سوالی که در این میان مطرح می شود این است که اگر پرداخت های چند ده میلیون تومانی در دستگاه های دولتی تخلف به شمار می آید و بایستی با آن برخورد شود، پس چرا در رویکردی دوگانه با این همه تخلف در وزارت بهداشت برخورد نمی‌شود؟

جناب آقای دکتر طیب نیا؛✅

?متاسفانه فاصله و گسل عمیق میان پرداختی ها در میان گروه های مختلف نظام سلامت باعث ایجاد اختلاف طبقاتی و تشکیل طبقه ای جدید شده است. طبقه ای که برای به دست آوردن ثروت نیاز به در دست گرفتن قدرت داشت و در این امر نیز کاملا موفق بوده است.

به نظر میرسد
لابی قدرت و ثروت در لایه های حاکمیت نیز نفوذ کرده و علیرغم پیگیری ها و اعتراضات گسترده در وزارت بهداشت تا کنون هیچ قدرتی نتوانسته این طبقه را ملزم به پاسخگویی نماید.

به طور مجمل باید گفت جامعه بزرگ پرستاری متشکل از دویست هزار ن
فر عضو، سالهاست که از این ظلم و تبعیض های بی امان و اختلاف ناحق در پرداخت ها رنج برده و می برد. بی انگیزگی نیروهای پرستاری، مهاجرت روز افزون پرستاران و گرایش به مشاغل غیر مرتبط از نتایج نا گوار این امر است و در این در حالی است که نظام سلامت کشورمان همواره با کمبود اساسی نیروی پرستار دست و پنجه نرم می کند.
https://tlgrm.me/joinchat/BqBWkjvXxNn56mNS9yJTHQ

?در پایان از جنابعالی به عنوان سکان دار اصلی اقتصاد کشور تقاضا داریم با همکاری نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، نهادها،دستگاه های نظارتی و امنیتی و سایر دولت مردان به سیستم غیر قابل دسترسی پرداخت ها در وزارت بهداشت ورود نموده و با برخوردی مدبرانه روند رو به رشد این اختلاف ظالمانه طبقاتی را متوقف نمایید.
ضمن تشکر از حسن عنایت حضرتعالی از درگاه ایزد منان توفیقات روز افزون شما و سایر خدمتگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی را مسئلت داریم.
https://tlgrm.me/joinchat/BqBWkjvXxNn56mNS9yJTHQ
محمد شریفی مقدم?
دبیر کل✅