دیدار و گفتگوی حکیم حسین خیراندیش با آیت‌الله مکارم شیرازی

دیدار و گفتگوی حکیم حسین خیراندیش با آیت‌الله مکارم شیرازی ? عصر روز گذشته، حیکم حسین خیراندیش با حضور در دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی، ضمن بررسی وضعیت سلامتی ایشان درباره پیشرفت روزافزون طب اسلامی-ایرانی و موانع پیش روی گسترش این طب شریف به گفتگو پرداختند. آیت‌الله مکارم شیرازی در این دیدار ضمن تشکر از توضیحات […]

دیدار و گفتگوی حکیم حسین خیراندیش با آیت‌الله مکارم شیرازی

? عصر روز گذشته، حیکم حسین خیراندیش با حضور در دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی، ضمن بررسی وضعیت سلامتی ایشان درباره پیشرفت روزافزون طب اسلامی-ایرانی و موانع پیش روی گسترش این طب شریف به گفتگو پرداختند.

آیت‌الله مکارم شیرازی در این دیدار ضمن تشکر از توضیحات حکیم حسین خیراندیش سه نوع دیدگاه به طب سنتی را مطرح کردند. نگاه نخست آنکه طب سنتی را قدیمی دانسته و تجربه تاریخی بشر را دور می‌ریزد و نگاه دوم که طب مدرن را کاملا مردود می‌داند. ایشان ضمن رد کردن هر دوی این نگاه‌ها، دیدگاه سومی را که مبنی بر تلفیق طب سنتی و مدرن است را که محاسن هر دو را دارد، مورد تایید قرار دادند.

آیت‌الله مکارم شیرازی با تمجید از طب سنتی به دلیل کم‌عارضه بودن داروهای آن و پرعارضه بودن داروهای شیمیایی، زندگی بر اساس دستورات طبیعت و روش‌های طبیعی را بهترین مدل برای سبک زندگی ایرانی عنوان کردند.

ایشان با اشاره به برگزاری کنگره جهانی «نقش شیعه در پیدایش و گسترش علوم اسلامی» در سال آینده از حضور طب سنتی به عنوان یکی از مبانی جانمایی شده برای حضور در این کنگره خبر دادند.

آیت‌الله مکارم شیرازی در ادامه گفت: باید جلوی تندروی‌ها را گرفت. اینکه هر کسی از گوشه‌ای بلند شود و نسخه‌ای بنویسد و درمان‌گری کند، این کار را خراب می‌کند. حرکت به سوی خرافات در این وادی نیز خطرناک است. باید همانگونه که به نکات مثبت طب سنتی توجه داریم، آسیب‌های آن را هم مورد توجه قرار دهیم.

ایشان در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای حکیم حسین خیراندیش ادامه دادند: مسئله مهم این است که اکنون باید میان گروه‌های طب سنتی هماهنگی ایجاد شود و شما به دلیل توانایی‌هایی که دارید می‌توانید این کار را انجام دهید. طبیب ضامن است و در روز قیامت باید پاسخگو باشد.

با ما در تنها کانال تخصصی طب ایرانی اسلامی کشور همراه باشید…. ?
https://telegram.me/joinchat/DXph7kDEs2ciiVGoIhfpeg