سخنرانی استاد طالقانی در خصوص طب اسلامی وسنتی:(شماره ۳۱۳۶)

?بسم الله الرحمن الرحیم? سخنرانی استادطالقانی در خصوص طب اسلامی و سنتی تاریخ:۹۵/۳/۲۶ شماره:۳۱۳۶ باعرض سلام و ارادت خدمت تمامی عزیزان در هر نقطه از این کشور پهناور.✋?? بلطف خدا همه ما حسینی و حسینی منش باشیم. ?”ان الحسین مصباح الهدی وسفینه النجاه”.? امیدوارم همه ما در قیامت کبرای نفس ناطقه و صقع جان و […]

?بسم الله الرحمن الرحیم?

سخنرانی استادطالقانی در خصوص
طب اسلامی و سنتی
تاریخ:۹۵/۳/۲۶
شماره:۳۱۳۶
باعرض سلام و ارادت خدمت تمامی عزیزان در هر نقطه از این کشور پهناور.✋??
بلطف خدا همه ما حسینی و حسینی منش باشیم.

?”ان الحسین مصباح الهدی وسفینه النجاه”.?
امیدوارم همه ما در قیامت کبرای نفس ناطقه و صقع جان و باطن خودمان،خودمان را در کشتی و سفینه نجات امام حسین(ع) که به حقیقت این کشتی همان کشتی رحمت و ولایت امام حسین (ع )است ببینیم.
یکی از بزرگترین اهداف امام حسین در قیام عاشورا همانگونه که فرمودند:
?امر به معروف و نهی از منکر و احیای دین جد بزرگوارشان حضرت محمد مصطفی صلوات الله علیه بوده است.?
اگر هر فردی در هرجایگاه و رتبه ای که هست امر به معروف و نهی از منکر نماید و امام حسین (ع) و معصومین را الگوی کار خود قرار دهد, یقینا آن کشور و آن جامعه میشود مدینه فاضله انسانی و الهی.هر فردی در حیطه خودش امر به معروف و نهی از منکر کند.
ما تا اسم امر به معروف و نهی از منکر می آید ذهنمان به سمت خارج و مردم منعطف میشود.
در حالی که اولین گام و قدم و مرحله امرین(دوامریعنی,معروف و منکر) باید در جان خودمان پیاده شود.اولین گام امر به معروف و نهی از منکر را باید در خودمان پیاده کنیم.وگرنه هر چه فریاد کنیم ,امر به معروف و نهی از منکرمان ثمری ندارد.
?کانال رسمی استادطالقانی??
tlgrm.me/ostadtaleghani
?سایت رسمی استادطالقانی??
www.ehyayetebeslami.com
هر کسی در حیطه خودش درست کار کند.اگر کسی بقال است,خیاط است,نجار است,بزاز است,عطار است و…
همه در جایگاه خودمان درست کار کنیم.این جامعه میشود جامعه و مدینه فاضله.
عموما همه بد و خوب را میدانند اما خودشان را اغفال میکنند.کسی که به جای آبلیموی طبیعی دست مردم اسید میدهد, میداند که مصرف اسید رقیق شده برای مردم مضر است و یقینا وقتی خودش بخواهد آبلیمو مصرف کند از این اسید نمیخورد.
♨️♨️♨️♨️
میرود آبلیموی طبیعی فراهم میکند برای خانواده اش.میداند اما با رنگ و لعاب علمی پیش خودش توجیهش میکند.
این فرد در مرحله اول امر به معروف مانده است ,یقینا حرف او اثر گذاری ندارد.کسی که سوسیس وکالباس درست میکند و مواد نگهدارنده میزند و…
یقینا خودش و خانواده اش از این ها نمیخورند چون میدانند مضر است.نهایت خیر خواهی را و امربه معروف را برای نزدیکان خودش دارد.اما میداند ولی باز این کار را میکند.به قول برخی کارکنان در این مراکز که میگویند ما خودمان لب به این غذاها نمیزنیم.
♨️♨️♨️♨️
حکایت پیتزاها و ساندویچها و شیرینیجات و نوشابه ها و چای و حتی آبمعدنی ها و… در کشور ما, بلکه در جهان همین است.
چرا⁉️به چه بهایی راضی میشوند از جنازه و سلامتی مردم ,برای خودشان که از مضرات این کالاها و خوراکیها آگاهند پلکان ترقی ظاهری بسازند.
✅امام علی( ع )در وصیتش به امام حسن( ع )مطلب به ظاهر ساده ولی بسیار عمیقی میفرماید ,که واقعا هم برای کاسب ,هم برای روحانی ,هم کشاورز, هم زاهد و سالک یک کد و دستورالعمل سنگین انسان سازی است.
✅ایشان در وصیتش به امام حسن مجتبی( ع) میفرماید: “هر چه برای خود میپسندی برای دیگران هم بپسند
و آنچه برای خود نمیپسندی برای دیگران هم مپسند.”
این دستورالعمل در هر اجتماعی پیاده شود آن جامعه به سمت کمالات و فضایل رهنمون میشود.خوب ما مرحله اول امر به معروف را باید در خودمان پیاده کنیم.نباید از راه و روش ناصحیح حمایت کنیم.باور کنید کسی از نخوردن فست فود و نوشابه و چیپس و پفک و بستنی از بین نمیرود.بلکه سالمتر میشود.الان دیگر کسی نیست که بگوید من نمیدانم که مرغ ماشینی چطور در چهل روز این همه وزن میگیرد⁉️
چطور یک گاو حدود ۳۰ لیتر شیر میدهد⁉️چطور چای بعد یک دقیقه این همه رنگ و طعم و بوی مطلوب میگیرد و…⁉️
اما همت نیاز است.ما اکثرا دنبال بهانه هستیم و دنبال مقصر،تا تقصیر را بگردن آنها بیندازیم.عموما هم مقصر را دولت میدانیم.
?کانال رسمی استادطالقانی??
tlgrm.me/ostadtaleghani
?سایت رسمی استادطالقانی??
www.ehyayetebeslami.com
درست است که دولت و صدا و سیما با امکاناتی که دارند جهت دهی افکار را بر عهده دارند،اما باید بدانیم اکثرا مقصر خود ما هستیم.
الان اگر دولت بگوید,عرضه گوشت گاو و مرغ را کم میکنیم چون مضر است, صدای خیلی از افراد بلند میشود.
تاکید میکنم الان که الحمدلله دولت و وزارت بهداشت همت کرده قضیه روغنها و شیر و ماست ها و آبلیموهای تقلبی و آبمعدنی های غیرمجاز و… را عمومی کرده, ما هم باید به سهم خودمان از این حرکات حمایت عملی کنیم.
♨️♨️♨️♨️
اینها همه زحمات دوستان و اساتید طب سنتی اسلامی است که با سالها فریاد ,خلاصه توانستند اثبات کنند که چه اتفاقاتی دارد می افتد.
شاید حرف حقیر را جدی نگیرید و به آن دقت نکنید ,اما بدانید الان امر به معروف و نهی از منکر, یکی از شاخه های مهمش همین گسترش طب اسلامی و سنتی و درست کردن اصول