قدرت هوشمند=smart power

‌ آیا میدانید علاوه بر پروژه های خطرناکی چون کنترل جمعیت،کنترل منابع و… که آمریکا علیه مسلمانان انجام داده است،ما با پروژه خطرناک تری به اسم( قدرت هوشمند)مواجه هستی ?قدرت هوشمند=  smart power ??? قدرت هوشمند به ترکیب قدرت سخت و قدرت نرم می گویند. دشمن با استفاده از ترکیب قدرت نظامی، دفاعی، علمی، رسانه […]

‌ آیا میدانید علاوه بر پروژه های خطرناکی چون کنترل جمعیت،کنترل منابع و… که آمریکا علیه مسلمانان انجام داده است،ما با پروژه خطرناک تری به اسم( قدرت هوشمند)مواجه هستی
?قدرت هوشمند=  smart power
???
قدرت هوشمند به ترکیب قدرت سخت و قدرت نرم می گویند.

دشمن با استفاده از ترکیب قدرت نظامی، دفاعی، علمی، رسانه ای، هنر و … به کشورها حمله می برد تا تأثیرگذاری بیشتری داشته باشد و در مقابل قدرت دفاعی کشور هدف نیز پائین آورده شود.
?????
بیوتروریسم یکی  از ابزارهای این قدرت هوشمند میباشد.

ویژگی های پرمنفعت سلاح های بیولوژیکی برای کشورهای متخاصم آنقدر زیاد است که در دنیای امروز، مطالعه و تمرکزوسیع بر روی آن قرار گرفته است.

سلاح های بیولوژیکی به دلیل ارزانی ساخت و نگهداری، در صدر دیگر سلاح ها قرار دادند که به همین دلیل در دنیا «بمب هسته ای فقرا!» نامگذاری شده است. این سلاح، سلاح مورد علاقه ی تروریست های امروزی میباشد.
?????
ویژگی های سلاح های بیولوژیکی :
– اینکه عامل به وجود آورنده ی آن، زنده و در نتیجه پویا است.
– فاقد بو و رنگ و مشخصات فیزیکی است.
– دشواری در تشخیص تهاجم.
– اثر تأخیری این سلاح ها سبب می شود که حتّی منشا آغاز آن معلوم نباشد.
– دشواری تشخیص اینکه آثار این ترور عمدی بوده یا طبیعی.
– عدم وجود تجهیزات تشخیص سریع عامل.
– آسانی تولید.
?مهم ترین ویژگی این سلاح ها  این است که مقدار کمی از آن می تواند اثرات مخرّب وسیعی ایجاد کند:
«در مقایسه با بمب اتمی، سلاح های بیولوژیکی آن قابلیت دارد که تست شود. در آزمایشاتی که کشورهای غربی انجام داده اند، فهمیده اند که سلاح های بیولوژیکی کارآمدی بیشتری درمقایسه باسلاح هسته ای دارد. برای مثال: ۱۰ کیلو گرم ویروس سیاه زخمی یک بمب بیولوژیکی ، قدرت تخریب بیشتری دارد ازیک بمب ۱۰ هزار تنی TNT؛ چرا که بمب بیولوژیکی زود شیوع پیدا می کند. علاوه بر این، این ده کیلوگرم عامل بیولوژیکی را می توان در یک فلاسک کوچک به راحتی نگهداری و منتقل کرد.»
?????
«عوامل بیولوژیکی متعددی می تواند عامل بیوتروریسم باشد؛ از جمله باکتری ها، ویروس ها، قارچ ها، سم ها و… و امروزه با علم مهندسی ژنتیک حتّی عوامل جدیدی می سازند که پیش از آن موجود نبوده است و این عوامل همگی می توانند در دارو، غذا و  حتّی هوای تنفّسی افراد به کار گرفته شوند و سبب بیماری های مختلف شوند.»
✅منبع آنتی بیوتروریسم
?کانال رسمی استادطالقانی??
tlgrm.me/ostadtaleghani
?سایت رسمی  استادطالقانی??
www.ehyayetebeslami.com