مجله خبری(کپسولهای حرام)

??مجله خبری ‼️کپسول های حرااااام !!!!!?? شماره:۳۱۰۹ تاریخ:۱۳۹۵/۳/۱۷ ⭕️امروزه در ایران تنها شرکت تولید پوکه های کپسولهای دارویی ، شرکت «…» است که در«…» قرار دارد. به دنبال پیگیری هایی که انجام شده و گفت وگو با یکی از کارشناسان سابق این کارخانه که نمی خواهد نامش فاش شود، به نظر می رسد این کارخانه […]

??مجله خبری
‼️کپسول های حرااااام !!!!!??
شماره:۳۱۰۹
تاریخ:۱۳۹۵/۳/۱۷

⭕️امروزه در ایران تنها شرکت تولید پوکه های کپسولهای دارویی ، شرکت «…» است که در«…» قرار دارد. به دنبال پیگیری هایی که انجام شده و گفت وگو با یکی از کارشناسان سابق این کارخانه که نمی خواهد نامش فاش شود، به نظر می رسد این کارخانه هنوز نیز با وجود امکان استفاده از مواد دیگر برای تهیه ژلاتین از پوستهای خوک? برای این امر استفاده می کند.
حال باید پرسید این کارخانه با چه مجوزی و با چه استدلالی ، روزانه صدها هزار پوکه کپسول خوراکی تولید می کند⁉️
❎بخش بهداشت سازمان بازرسی کشور، پس از مدتی طفره رفتن با سوال ،در پاسخ تنها به یک جواب کوتاه اکتفا می کند: «مشکلی ندارد. اجازه شرعی آن گرفته شده است . مجوز شرعی کتبی دارند»وزارت بهداشت نیز در اقدامی مشابه ، با جوابی چند خطی در این خصوص می گوید: بر اساس شرع ، چنانچه استحاله صورت گرفته باشد مصرف آن مشکلی ندارد!
♻️معمولا شیوه گرفتن مجوز شرعی از مراجع به این صورت است که سوال به صورت کتبی مطرح می شود و مرجع عالیقدر مورد نظر، زیر آن فتوای خود را می نویسد.در این مورد بخصوص سوال اینچنین مطرح می شود که در فرآیند تولید دارو، چنانچه از مواد مشابه با اشیای حرام استفاده شود آیا اشکالی دارد؟

?از لحاظ شرعی پاسخی که به این سوال داده می شود چنین است : «در موارد مصرف دارویی ، «اگر» جایگزینی وجود نداشته باشد، مصرف این مواد اولیه در مصارف پزشکی اشکالی ندارد.» اما اگر «جایگزین » دیگری وجود داشته باشد چطور؟

در این صورت پاسخی که داده می شود از لحاظ شرعی دارای مضمونی بدین شرح است :چنانچه بر روی این ماده «استحاله » صورت گرفته و این ماده حرام تغییر ماهیت شیمیایی داده باشد، مصرف آن «حلال » است .
مسوولان مربوطه نیز مسلما با استناد به همین پاسخ ها است که می گویند: تولید این کپسول ها با مجوز شرعی است . چرا که «استحاله » صورت گرفته است .
در حالی که از لحاظ شیمیایی و کارشناسان این علم ، «استحاله » صورت نگرفته و پوست خوک در این فرآیند، تنها با تغییرات فیزیکی همراه است !
❇️تولید «ژله » از مواد اولیه گیاهی سال ها است که در بسیاری از کشورهای اسلامی از جمله مالزی رایج شده است . هرچند این فرآیند هزینه بالاتری را در بردارد. «ژله »های خوراکی موجود در بازار ایران ، نمونه یی از پودرهای ژله یی وارداتی تولید شده توسط همین کشورها است . براستی چرا نباید جامعه و مردم از وجود چنین شبهاتی آگاه شوند! آیا حق این نیست که کارشناسان داروسازی و شیمی ، یک بار برای همیشه تکلیف این شبهات را روشن کنند؟

?حمید رضا خالدی?
آفتاب

منبع:بهترین طبیب✅

?کانال رسمی استادطالقانی??
tlgrm.me/ostadtaleghani
?سایت رسمی استادطالقانی??
www.ehyayetebeslami.com
???????????