مکمل های آهن درمدت ۱۰دقیقه به DNA آسیب می رسانند

?مکمل های آهن در مدت ۱۰ دقیقه به DNA آسیب می رسانند? ?تاریخ :۹۵/۲/۲ ?شماره:۳۰۶۶ ✳️ خبرگزاری مهر_شناسهٔ خبر: ۳۵۵۷۹۷۶ https://tlgrm.me/joinchat/BqBWkjvXxNn56mNS9yJTHQ ⬅️ طبق یک مطالعه جدید، قرص های آهن که برای درمان کمبود آهن استفاده می شوند بی نهایت خطرناک هستند چرا که می توانند در مدت ۱۰ دقیقه به DNA آسیب برسانند. ⬅️ به […]

?مکمل های آهن در مدت ۱۰ دقیقه به DNA آسیب می رسانند?

?تاریخ :۹۵/۲/۲
?شماره:۳۰۶۶

✳️ خبرگزاری مهر_شناسهٔ خبر: ۳۵۵۷۹۷۶
https://tlgrm.me/joinchat/BqBWkjvXxNn56mNS9yJTHQ

⬅️ طبق یک مطالعه جدید، قرص های آهن که برای درمان کمبود آهن استفاده می شوند بی نهایت خطرناک هستند چرا که می توانند در مدت ۱۰ دقیقه به DNA آسیب برسانند.

⬅️ به گزارش خبرنگار مهر، طبق مطالعه محققان انگلیسی، مصرف آهن در دوزهای تجویزشده می تواند موجب آسیب سلولی شود.

⬅️ در این تحقیق، محققان تاثیر آهن را بر روی سلول های اندوتلیل انسانی موجود در رشته رگ های خونی در محیط آزمایشگاه مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند.

⬅️ آنها مقداری دارونما و محلول آهن ۱۰ میکرومولار را به رشته سلولی افزودند. سپس ژن های موجود در سلول ها را مورد مطالعه قرار داده و دریافتند که در مدت ۱۰ دقیقه، سلول قرارگرفته در معرض محلول آهن شروع به ایجاد مکانیسم های ترمیم DNA نمود.

⬅️ به گفته محققان دانشگاه امپریال لندن، پزشکان باید بر میزان آهن تجویزی در قالب درمان های استاندارد نظارت داشته باشند چراکه آهن می تواند تاثیر سوء بر بدن انسان داشته باشد.

⬅️ آهن مولفه اصلی هموگلوبین بوده، رنگدانه ایی که مسئول رنگ قرمز خون است. کمبود آهن غالباً با تولید هموگلوبین تداخل پیدا کرده و موجب «آنمی» می شود. مشخصه بروز آنمی یا همان کم خونی، احساس خستگی، سرگیجه، تنگی نفس، گرفتگی عضلات پا، و صورت رنگ پریده است.

⬅️ علاوه بر تجویز مکمل های آهن از سوی پزشکان، مصرف برخی میوه ها و سبزیجات هم می تواند به مقابله با کمبود آهن کمک کند. سبزیجات برگ سبز، خرما و چغندر از جمله مواد حاوی آهن هستند

⤵️

⬅️ متاسفانه در کشور ما جهت از بین بردن کم خونی ناشی از فقر آهن به آرد مصرفی نانوایی ها در بسیاری از استانها مکمل هایی مانند آهن اضافه میکنند!!!
فتامل!!!!

https://tlgrm.me/joinchat/BqBWkjvXxNn56mNS9yJTHQ