نظریه جناب استاد سید محمد موسوی در خصوص مناظره افراد به ظاهر حامی طب سنتی در برنامه رادیویی

نظریه جناب استاد سیدمحمد موسوی ?????? در خصوص مناظره افراد به ظاهر حامی طب سنتی در برنامه رادیویی. تاریخ:۹۵/۲/۲۷ شماره:۳۰۶۰ ?بسمه تعالی ? ?مناظره رادیو گفتگو شنیده شد. به نظر می رسد که سؤالات و پاسخ های مربوط به طب سنتی کاملاً هماهنگ شده بود و فضای سیاسی کاملاً بر این گفتگو حاکم بود. اگر […]

نظریه جناب استاد سیدمحمد موسوی
??????
در خصوص مناظره افراد به ظاهر حامی طب سنتی در برنامه رادیویی.
تاریخ:۹۵/۲/۲۷
شماره:۳۰۶۰

?بسمه تعالی ?

?مناظره رادیو گفتگو شنیده شد. به نظر می رسد که سؤالات و پاسخ های مربوط به طب سنتی کاملاً هماهنگ شده بود و فضای سیاسی کاملاً بر این گفتگو حاکم بود. اگر توجه داشته باشید می بینید که این افراد همان اهدافی را دنبال می کنند که مورد نظر و سیاست اعلام شده وزیر بهداشت و درمان بود و این بحث ها بسترسازی برای رسیدن به همان اهداف از پیش طراحی شده است. تعارف ها و تملق های آقایان نسبت به یکدیگر گواهی است بر نقشه های پشت پرده ای که دنبال می کردند.
????

?ما سال ها پیش پیش بینی کرده بودیم که نظام سلامت کشور طب سنتی را بصورت اصیل آن بر نمی تابد و در پی آن است که این طب را از درون تهی ساخته و ظاهری دانشگاهی و البته غرب گرا به آن بدهد تا بتوانند طب غربی را محفوظ نگاه دارند. آقایانی که در این مناظره شرکت داشتند در کدام جایگاه طب سنتی هستند؟! هیچ یک از افرادی که در این گفتگو شرکت داشتند روح طب سنتی را نمی شناسند و هرکدام برای سرپوش گذاشتن و تخلیه خشم مردم در مورد اقدامات دولت علیه طب سنتی با یکدیگر هماهنگ شده بودند. طب سنتی یک طب بومی و مردمی است که شالوده اصلی آن بر دوش حکیمان و مردم متدین جامعه بوده و هست. ما بیشترین ضربه را از ناحیه دانشگاهی ها علیه طب سنتی خورده ایم. بگیر و ببند های دانشگاه های علوم پزشکی و حقد و کینه های آنان در ده های قبل مثال زدنی است، چگونه است که همان دانشگاه ها و پزشکان وابسته به غرب می خواهند مشکلات طب سنتی را حل کنند؟

https://tlgrm.me/joinchat/BqBWkjvXxNn56mNS9yJTHQ
? باید به دایه های دلسوز تر از مادر گفت که سابقه شما در مورد طب سنتی در یاد ها مانده است. دانشکده طب سنتی نیز سابقه خوبی در مورد طب سنتی ندارد. این دانشکده هم به موج سواری معروف است. آیا فراموش کرده اند که در اواخر دولت آقای احمدی نژاد چگونه مؤسسه حجامت ایران را فریب داده و بسوی خود جذب کردند و تشکل واقعی اساتید و حکیمان طب سنتی را که در حال شکل گرفتن بود بر هم زدند⁉️
?تکیه شدید آقایان به پزشک گرایی و دانشگاه های علوم پزشکی از لابلای صحبت های آنان مشهود بود. همان دانشگاه هایی که بعد از انقلاب بیشترین ضربه را به طب سنتی زدند و حالا بخاطر فشار مردم اشک تمساح می ریزند و متوجه نیستند که مردم و دست اندر کاران طب سنتی هوشیارند و این هوشیاری را از عملکرد بسیار بد دانشگاه های علوم پزشکی علیه طب سنتی بدست آورده اند.

دوستان توجه کنند که مطالبات ما محدود به مؤسسه حجامت ایران نمی شود، حتی اگر مؤسسسه حجامت ایران هم زیر فشار کمر خم کند و تنها خواسته های خودش را بخواهد و با اخذ مجوز های لازم به اهداف خود برسد مسئله طب سنتی لاینحل باقی خواهد ماند و اقشار واقعی طب سنتی کشور به مخالفت های خود ادامه خواهند داد. موضوع جنگ نرم وخزنده وزارت بهداشت و درمان و رؤسای دانشگاه ها و غربزدگان جامعه برای تغییر ساختار طب سنتی است.
https://tlgrm.me/joinchat/BqBWkjvXxNn56mNS9yJTHQ
?دقت کنید آن ها سخن از براندازی نمی گویند بلکه می خواهند با سیاست طب سنتی را از درون تهی کنند و به عبارت دیگر آن را مهار کنند. اظهارات وزیر بهداشت و درمان تحت عنوان مدرن سازی عطاری ها و حمله به مؤسسات طب سنتی و اظهار نگرانی از این که طب سنتی می خواهد در حوزه درمان دخالت کند به همین منظور است.
حکما و اساتید و عطاران و همه علاقمندان طب سنتی پر افتخار کشور را به بصیرت و هوشیاری هر چه بیشتر در شناخت بهتر مخالفان و حتی مدافعان نا صادق طب سنتی دعوت می کنیم. ✋?✅

https://tlgrm.me/joinchat/BqBWkjvXxNn56mNS9yJTHQ
سید محمد موسوی?
منبع: تاپ طبیب