وزارت بهداشت چرا پاسخگو نیست؟

⭕️وزارت بهداشت چرا پاسخگو نیست⁉️ تاریخ : ۹۵/۲/۲۵ شماره:۳۰۵۳ ?حمایت_رسمی_از_بازار_بایر? https://tlgrm.me/joinchat/BqBWkjvXxNn56mNS9yJTHQ ?? سوال اصلی بی‌پاسخ مانده این است که چرا وزارت بهداشت کشور، در قبال انتشار اطلاعات عوارض جانبی تکان‌دهنده برندهای یاز و یاسمین در جهان، رفتاری غیرمسئولانه در پیش گرفته است؟! به نحوی که این گمانه در اذهان متخصصین و مردم در حال شکل […]

⭕️وزارت بهداشت چرا پاسخگو نیست⁉️

تاریخ : ۹۵/۲/۲۵
شماره:۳۰۵۳

?حمایت_رسمی_از_بازار_بایر?
https://tlgrm.me/joinchat/BqBWkjvXxNn56mNS9yJTHQ

?? سوال اصلی بی‌پاسخ مانده این است که چرا وزارت بهداشت کشور، در قبال انتشار اطلاعات عوارض جانبی تکان‌دهنده برندهای یاز و یاسمین در جهان، رفتاری غیرمسئولانه در پیش گرفته است؟! به نحوی که این گمانه در اذهان متخصصین و مردم در حال شکل گیری است که ممکن است روابطی پنهانی میان شرکت آلمانی بایر و برخی نهادهای مسئول وجود داشته باشد.??

????

???شایان ذکر است شرکت آلمانی بایر پس از افشاگری‌های صورت گرفته در رسانه‌های آمریکایی و اروپایی علاوه بر اینکه بازار مصرف برندهای یاز و یاسمین را در کشورهای این حوزه از دست داد به حکم محاکم قضایی، محکوم به تشکیل صندوق غرامت یک میلیارد و دویست میلیون دلاری برای مصرف کنندگان قرص یاز و صندوق ۶۸۰ میلیون دلاری اختصاصی مصرف کنندگان یاسمین شده است.

????

?? متذکر می‌شویم براساس گزارش وزارت بهداشت کانادا مصرف برندهای شرکت آلمانی بایر تاکنون منجر به مرگ ۲۰ زن در این کشور شده است به نحوی که این وزارتخانه رسما آزمایش های‌غربالگری رایگان با هدف شناسایی عارضه دیدگان را به خرج شرکت بایر از سال ۲۰۰۹ اجرا کرده است.

????

⬅️⬅️ در فرانسه نیز ثابت شده است ۲۳ زن زیر ۳۰ سال، بر اثر مصرف یاز و یاسمین بر اثر سکته مغزی جان باخته‌اند. در ایالات متحده آمریکا به گفته سازمان غذا و داروی این کشور، پس از آزمایشات و تحقیقات انجام شده، بیش از ۳۵۰۰ نفر تنها تا پایان سال ۲۰۱۲ موفق شدند به علت بستری در بیمارستان به علت سکته قلبی- مغزی و تشکیل لخته‌های خونی خطرناک در عروق به علت حوادث ترومبو آمبولی، بیش از ۷۵۰ میلیون دلار، از بایر غرامت دریافت کنند.

????

??? با این وجود پس از ده سال مصرف برند یاسمین در کشورمان، نه تنها وزارت بهداشت آزمایش‌های غربالگری رایگان برای شناسایی عارضه دیدگان برای کسب غرامت از شرکت بایر را در دستور کار قرار نداده بلکه برند «یاز» به تازگی فعالیت هرمی خود در مطب‌های پزشکان و مراکز
درمانی را آغاز کرده است!

? منبع: روزنامه کیهان – ۳ شهریور ماه ۱۳۹۴?
احیاء کنندگان

https://tlgrm.me/joinchat/BqBWkjvXxNn56mNS9yJTHQ