?اصول مهم در نسخه نویسی برای بیماران در طب سنتی اسلامی ویژه درمانگران از استاد طالقانی?

?اصول مهم در نسخه نویسی برای بیماران در طب سنتی اسلامی ویژه درمانگران از استاد طالقانی? ✅✅ #جلسه_سوم ✅✅ ✅در امورات درمانی باید چند مساله را حتما رعایت کرد: ?مثلا پرهیزات را هرگز نباید فراموش کرد. پرهیزات هم معمولا به چهار روش داده میشود: ?۱⃣اول پرهیزات عمومی است که برای تمام افراد اعم از سالم […]

?اصول مهم در نسخه نویسی برای بیماران در طب سنتی اسلامی ویژه درمانگران از استاد طالقانی?

✅✅ #جلسه_سوم ✅✅

✅در امورات درمانی باید چند مساله را حتما رعایت کرد:

?مثلا پرهیزات را هرگز نباید فراموش کرد.

پرهیزات هم معمولا به چهار روش داده میشود:

?۱⃣اول پرهیزات عمومی است که برای تمام افراد اعم از سالم وبیمار یکسان است وافراد بیمار باید قطعا از آن پرهیز کنند تا پاکسازی عمومی در بدن محقق شود در غیر اینصورت مصرف داروها گاها بیفایده و گاها حتی موجب تشدید بیماری بعلت تداخل و واکنش میشود.
این پرهیز عمومی شامل پرهیز از غذاهای بازاری. فست فودها. نوشابه ها.مواد دارای نگهدارنده .روغن های بازاری. چای رایج در بازار.بیخوابی وکم خوابی و… میباشد.

?۲⃣در برخی افراد که شرایط حادی از نظر بیماری وغلبه اخلاط ندارند محدودیت آن خوراکی هاست و میگوییم مثلا خوراکیهای دارای طبع گرم را کم تر بخورید وپرهیز از تمام گرمیجات بصورت کلی نمیدهیم.
چون قطع ناگهانی گرما در این طیف از افراد میتواند موجب بهم خوردن مزاج جبلی وپایه آنان گردد.

?۳⃣ بیمارانی که به آنها گفته میشود که خوراکیهایی که برای آنان پرهیز داده شده را کم بخورند وحتما با مصلحات آن بخورند. مصلح یعنی به صلاح آورنده.
یعنی مضرات آنرا رفع میکند.

?۴⃣افرادی هستند که بعلت وخامت شرایط بیماری پرهیز مطلق دارند و اجازه مصرف پرهیزات حتی با مصلحات و مقدار کم را نیز ندارند مگر در شرایط خاص با تدابیر خاص جهت بالا بردن قوا و روحیه بیمار

❇️تشخیص هر یک از مراحل مذکور فوق با طبیب طب سنتی است.
بزرگان طب سنتی در کتب کهن خود فرموده اند:
هرکه بدون پرهیز به بیمار دارو خوراند یقینا به قتل او همت گماشته است.

علت فرمایش بزرگان آن است که با خوردن مواد مضر بیماری تزایید پیدا میکند واز سوی دیگر دارو میخورد برای دفع همان بیماری واین باعث سرگردانی ومصطهلک شدن جسم وقوای بدن میشود.

?برای مشاهده سایر اصول و قواعد نسخه نویسی، تذکرات و نکات مورد کاربرد درمانگران، روی لینک زیر کلیک کنید و وارد شوید?

?????
?لطفا فقط درمانگران وارد شوند?

http://telegram.me/mahsulattebsonati