?جوابیه یکی از شاگران استاد خیراندیش و محققین طب ایرانی اسلامی به گفته های آقای دکتر زالی رئیس سازمان نظام پزشکی??

?جوابیه یکی از شاگران استاد خیراندیش و محققین طب ایرانی اسلامی به گفته های آقای دکتر زالی رئیس سازمان نظام پزشکی?? ✅بسمه تعالی ?ما ز یاران چشم یاری داشتیم/ خود غلط بود آنچه می‌پنداشتیم؟ یا ?دست در دست هم دهیم به کین، میهن خویش را کنیم ویران؟ ?بعد از پخش گزارشی تلویزیونی از درمان کودک […]

?جوابیه یکی از شاگران استاد خیراندیش و محققین طب ایرانی اسلامی به گفته های آقای دکتر زالی رئیس سازمان نظام پزشکی??

✅بسمه تعالی

?ما ز یاران چشم یاری داشتیم/ خود غلط بود آنچه می‌پنداشتیم؟

یا

?دست در دست هم دهیم به کین، میهن خویش را کنیم ویران؟

?بعد از پخش گزارشی تلویزیونی از درمان کودک بیمار نیوزلندی در شبکه افق و شبکه سه سیما، حمله‌ها به رسانه ملی آغاز شد.
با اینکه از همان ساعات ابتدایی، نامه‌ها و توصیه‌های مکرر از سوی برخی شروع شده بود اما حضور آقای خدادوست مدیر اداره کل طب سنتی وزارت بهداشت و معاونش به شبکه‌های مذکور باعث شد تا دیگر گزارشی از درمان بیماری‌های گوناگون از جمله درمان جانبازان شیمیایی، بیمار ام اسی، بیمار پروانه‌ای و موارد دیگر به روی آنتن نرود و نمایش عموم توانمندی‌های طب سنتی در درمان بیماران صعب‌العلاج ابتر بماند.

?چرا؟
? زیرا اگر مردم با درمان‌های ساده و ارزان طب سنتی آشنا شوند دیگر چگونه ممکن است که به درآمد ۲۵ هزار میلیارد تومانی مافیای دارو طی یک سال در ایران افزوده شود.

?به طور مثال در نظر داشته باشید که هر بیمار ام ‌اسی ماهانه برای تزریق بتافرون مورد نیاز خود باید حداقل یک میلیون تومان بپردازد. در کشوری که حداقل ۷۰ هزار نفر دچار این بیماری هستند ماهانه، ۷۰ میلیارد تومان و سالانه ۸۴۰ میلیارد تومان بابت تهیه این دارو وارد جیب واردکنندگان آن می‌شود.

نکته مهمتر آنکه این دارو اصلا درمان‌کننده نیست بلکه فقط حملات بیماری ام‌اس را کنترل می‌‌کند.
به معنای دیگر یعنی با بهبودی و درمان کامل این تعداد بیمار ام‌اس در کشور با استفاده از طب سنتی، همین میزان مبلغ از حساب مافیای دارویی کسر خواهد شد.

?پس، از انصاف نگذریم، حق دارند جلوی شیوع و انتشار این میراث کهن را بگیرند.

?نیک می‌دانیم دستی که آنقدر تواناست تا برنامه ثریا را به دلیل دعوت از وزیر بهداشت به برنامه زنده و به چالش کشاندن طرح تحول سلامت و حقوق های نجومی، تعطیل کند، آنقدر هم توانایی دارد تا موسسه تحقیقات حجامت را پلمپ کند و به سان روسایی که منتقدین را بی‌سواد می‌دانند، حکیم حسین خیراندیش را بی‌سواد و مورد اتهام دخالت در امر طبابت بخواند.

?جای بسی تعجب است که در چند سال اخیر همه وزرا به چالش کشیده شده‌اند جز رئیس وزارت فخمیه بهداشت که هرجا قدم می‌گذارد چه در کوهستان، چه در شهرستان، چه در کوچه و خیابان، یک خبرنگار همراه اوست و گزارش‌هایی از بیش‌فعالی وزیر را مجیزگویانه به نمایش می‌گذارد.
ولی با پخش برنامه‌ای انتقادگونه فورا آن را به تعطیلی می‌کشانند و هیچ کس اجازه انتقاد از سیستم اجرایی آن وزارت فخیمه را نباید داشته باشد.

?و اما جناب آقای دکتر! زالی، اگر ایشان (حسین خیراندیش) کارشناس نیستند حتما نظرتان این است که صرفا و صرفا حضرت‌عالی و مابقی عزیزان دانشگاه رفته کارشناس هستید.

? آقای دکتر! احتراما، درخواست کوچکی داریم: توقعی که برای درمان ام‌ اس از شما نداریم اما اگر توانستید بدون استفاده از داروهای شکیل و بسته‌بندی شده‌ای که ماده موثره آن از غرب می‌آید و تنها با استفاده از حداقل‌ها‌ی اطرافتان یک جوش صورت ساده را درمان کنید آن وقت شاید بتوان روی شما هم نام کارشناس گذاشت.

?در یک جمله، لطفا بگویید از خودتان چه دارید؟

?نکته دیگر آنکه اگر به دنبال ریشه و تعریف پزشکی و طب باشید اکثر حکمای ما (البته ببخشید که امثال بوعلی سینا و حکیم عقیلی خراسانی چون شما دانشگاه نرفتند) پزشکی را اینگونه تعریف می‌کنند:
?پزشکی حرفه‌ای‌ست که تندرستی آدمیان را نگاه دارد و چون تندرستیشان از دست رفته باشد به شخص باز گرداند از روی علم و عمل.

?جناب دکتر! سوال دیگر اینکه آیا شما توانایی حفظ سلامتی افراد که در بخش نخست تعریف طب آمده را با دانش پر هزینه‌تان دارید یا فقط حفظ سلامتی را به شستن دست با مایع دستشویی و دست ندادن با دیگران و شستن سبزیجات با مواد شیمیاییِ مضر برای بدن انسان، می‌دانید؟

و این در حالیست که مکتب طب سنتی برای حفظ سلامتی افراد ۶ اصل ضروری را توصیه می‌کند که شامل هوا ، خوردنی و آشامیدنی، خواب و بیداری، حرکت و سکون، استفراغ و احتباس و اعراض نفسانیست که راجع به هرکدام می‌توان کتاب‌ها نوشت و در صورت نهادینه کردن این تدابیر که در گذشته رعایت می‌شده است، دیگر کسی بیمار نمی‌شود که بخواهد به هر نوع مکتب طبی مراجعه کند.

♻️قابل توجه است که در هر مکتب درمانی از طب سنتی ایرانی گرفته تا هومیوپاتی و چه آیورودای هندی و چه طب نوین و هر مکتب درمانی دیگری فلسفه، اصول و مبانی خاص خود را دارد و نمی‌توان فقط با دانش اندک خود در یک مکتب، هر چند که به اعتبار بوق تبلیغاتی تمدن غرب، جهانی شده باشد، سایر مکاتب را به سخره گرفت.

https://telegram.me/joinchat/DXph7kDEs2ciiVGoIhfpeg
ادامه متن جوابیه:???

?قابل توجه برخی از دوستان مشغول در حوزه طب سنتی که جویان سندی از درمان بیماری‌ای مانند کاهش پلاکت در منابع گذشتگانمان هستند؛

? بسیاری از بیماری‌ها در منابع طب سنتی نامی از آن برده نشده و فقط با دانستن و تسلط کافی و وافی به مبانی و اصول طب سنتی می‌توان به سبب آن بیماری پی برد و به درمان آن پرداخت.

?بنابراین جناب دکتر بزرگوار با همه احترامی که برای شما که در حوزه مکتب طبی خود بزرگ هستید قائلیم و ضمن اینکه به توانایی‌های بی‌بدیل طب نوین در بسیاری از روش‌های تشخیصی و درمانی اذعان داریم ولی باید بدانید که به قول سعدی علیه الرحمه به عمل، کار برآید، به سخن دانی نیست.

⭕️و ما کوچکترین‌های طب سنتی ایرانی حاضریم در مقام مقایسه و تطبیق و نمایش توانمندی، درمان‌هایی که تا کنون به هموطنان عزیزمان ارائه داده‌ایم را برای مردم آشکار کنیم؛

?✅ ما می‌آوریم آنچه که داریم و بیاورید همه آنچه که دارید.

?ضمن اینکه باید متذکر شویم برداشتن کیسه صفرا و طحال و پیوند کبد یا جراحی دیسک کمر که یک عمر فرد را با عوارض آن باقی می‌گذارید را درمان ندانسته که صرفا پاک کردن صورت مسئله است و فقط ابزاری برای پر پول کردن مافیای داروی کشور است.

✅ضمنا از همه اساتیدم که طب جدید را نیز به بنده حقیر آموختند کمال تشکر و قدردانی را دارم.

با تشکر

https://telegram.me/joinchat/DXph7kDEs2ciiVGoIhfpeg

✨آموزشکده تخصصی طب سنتی اسلامی ✨

?تنها دانشکده مجازی طب ایرانی اسلامی

?حتما این مطلب را انتشار دهید…