?نسخه درمانی واریڪوسل از استاد طالقانی?

?نسخه درمانی #واریڪوسل از استاد طالقانی? ◀️ درمـــــان واریڪوسل : °✾°✍واریڪوسل بر اساس دیدگاه طبّ سنتی ایران، حاصل تجمع سودا در سیاهرگهای بیضه است – چنانڪه در مورد واریس پا و هموروئید نیز همین تئوری مطرح است بنابراین راه درمان آن، رفع تجمع سودا در این منطقه است و هر کاری به جز این، ناموفق […]

?نسخه درمانی #واریڪوسل از استاد طالقانی?

◀️ درمـــــان واریڪوسل :

°✾°✍واریڪوسل بر اساس دیدگاه طبّ سنتی ایران، حاصل تجمع سودا در سیاهرگهای بیضه است – چنانڪه در مورد واریس پا و هموروئید نیز همین تئوری مطرح است بنابراین راه درمان آن، رفع تجمع سودا در این منطقه است و هر کاری به جز این، ناموفق یا دارای اثری موقتی خواهد بود. اصول درمانی واریکوسل مانند سایر انواع واریس و … به شرح زیر است:
????????

۱⃣ خاڪشیر جوشانده: روزی یک قاشق مرباخوری خاکشیر را در یک استکان آب جوش ریخته کمی شیرین کرده میل کنید. اگر خاکشیر را نیم کوب کرده و نیز بگذارید به اندازه ۵-۴ قل بجوشد، اثر درمانی آن افزوده خواهد شد. این کار را بهتر است ۳-۲ ماه ادامه دهید.

۲⃣ رفع یبوست: اغلب، با مصرف خاکشیر جوشانده، یبوست احتمالی بیمار نیز رفع می شود؛ ولی در غیر این صورت، نسبت به درمان یبوست بیمار اقدام کنید.

۳⃣ ماساژ: برای این کار، روی کیسه بیضه ها و به خصوص قسمتهای بالای آن را روزی یکی یا دو بار و به مدت حداقل یکی دو ماه، با روغن زیتون تصفیه نشده یا روغن کنجد یا مخلوطی از این دو ماساژ دهید. ماساژ را به آرامی انجام دهید و آن را تا وقتی که روغن کاملاً جذب پوست بیضه شود ادامه دهید.

۴⃣ سایر داروها: در صورتی که تمایل به مصرف داروی دیگری داشتید؛ از داروهای ضد سودا استفاده کنید. راحت ترین کار استفاده از دم کرده گل گاوزبان، سنبل طیب(با دو عدد لیمو یا عناب) است.

۵⃣ زالو اندازی: اما مؤثّرترین و قاطع ترین روش درمان واریکوسل، زالو انداختن است. حداکثر ۴-۳ نوبت زالو انداختن روی بیضه، به فاصله ۲۰-۱۵ روزه، واریکوسل را به کلّی درمان خواهد کرد. این کار به قدری ساده است که در صورت ضرورت، بیماران خودشان نیز می توانند اقدام به این کار کنند؛ خود من هم معمولاً به بیماران آموزش می دهم که خودشان، اقدام به این کار کنند که معمولاً هم با موفقیت همراه است.

⚠️تذکّر ۱: زمانهای ذکر شده برای درمان واریکوسل، زمانهای حداکثری هستند و بیمار چند روز پس از شروع درمان، علائم بهبودی را احساس خواهد کرد.

⚠️تذکّر ۲: ماساژ بیضه ها با روغن زیتون تصفیه نشده را به تمام مردانی که مشکل ناباروری دارند توصیه می کنم؛ حتی اگر در اقدامات تشخیصی انجام شده، مشکلی نداشته باشند. این کار، کیفیت ساخت اسپرم در بیضه ها را به نحو مطلوبی بالا می برد.
#واریڪوسل
? @Ostadtaleghani
◈۞◈
?◈۞◈
◈۞◈?◈۞◈
◈?◈۞◈?◈۞◈?
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
?ڪانـاݪ رسمـــــے اســتـادطالقانـے?
https://telegram.me/joinchat/BqBWkjvXxNl1koNQBjilgw