?پیام استاد خیراندیش به مدیران و فعالان فضای مجازی در عرصه طب ایرانی اسلامی?

?پیام استاد خیراندیش به مدیران و فعالان فضای مجازی در عرصه طب ایرانی اسلامی? ?این پیام در جلسه یکشنبه مورخه ۹۵٫۲٫۳ در جلسه ساماندهی فضای مجازی توسط استاد، حکیم خیراندیش صادر گردید. ?در این جلسه استاد خیراندیش ضمن اعلام حمایت و ابراز خرسندی از فعالیتهای مجموعه فضای مجازی و زحمات استاد طالقانی در ساماندهی طب […]

?پیام استاد خیراندیش به مدیران و فعالان فضای مجازی در عرصه طب ایرانی اسلامی?

?این پیام در جلسه یکشنبه مورخه ۹۵٫۲٫۳ در جلسه ساماندهی فضای مجازی توسط استاد، حکیم خیراندیش صادر گردید.

?در این جلسه استاد خیراندیش ضمن اعلام حمایت و ابراز خرسندی از فعالیتهای مجموعه فضای مجازی و زحمات استاد طالقانی در ساماندهی طب ایرانی اسلامی در فضای مجازی و کانال تخصصی طب ایرانی اسلامی و آموزشهای فراگیر و رایگان برای اولین بار در کشور، خواستار گسترش و همکاری همه جانبه علاقمندان طب ایرانی اسلامی در این عرصه شدند.

?بعد از جلسه مذکور، حکیم خیراندیش پیامی به این مضمون مختص اعضای کانال تخصصی طب ایرانی اسلامی و مدیران گروهها و کانالها، سایت ها بیان فرمودند.

?متن پیام استاد خیراندیش به مدیران وفعالان طب ایرانی اسلامی در عرصه فضای مجازی????

?بسم الله الرحمن الرحیم?

?با حمد وستایش پروردگار، الحمدالله تعالی،بحث توسعه ی طب سنتی،زمینه ی پذیرش آن در جامعه، زمینه ی توسعه ی آن در جامعه جهان ،زمینه ی فهم آن، کاربرد آن، استقبال آن در جامعه به حد بسیار بسیار بالایی رسیده است.

?البته اگر ما بخواهیم سیصد سال عقب افتادگی طب سنتی را جبران بکنیم کارهای زیادی نیاز داریم.
برای این جبران لازم است به قول مقام معظم رهبری ، از راههای میانبر حرکت کنیم.

?یکی از راههایی که در پیش روی ما است و کار ما را آسان میکند تامین ارتباطات از طریق شبکه های مجازی است.
شبکه ی مجازی یک فرصت دو جانبه است، هم میشود کارهای خیلی خیلی خوب انجام داد،هم میشود با آن کارهای بد انجام داد.

?حالا،جامعه ی جهانی برای تحقق اهداف فرهنگی خودش دارد از این شبکه استفاده میکنه برای استعمار فرهنگی،ما چرااستفاده نکنیم؟
برای توسعه ی فرهنگ دینی، فرهنگ سبک زندگی سالم، سبک زندگی دینی،سبک زندگی اسلامی،برای توسعه و ایجاد زیر ساخت تمدن اسلامی، چرا استفاده نکنیم؟ باید استفاده کنیم.

? این حرکتی که الان شروع شده، ساماندهی شده، برای طب اسلامی، برای سبک زندگی، در این کانالی که الان شما حضور دارید ( کانال تخصصی طب ایرانی اسلامی)، حرکت بسیار خوب و بسیار مطلوبی است.

?البته درست است که شبکه ی مجازی انتقال پیام باسرعت انجام میشود، ولی تهیه یک پیام و کار سخت افزاری آن به دوش یک تعدادی افراد است ،یک کار سنگینی میشه این شبکه ،این افراد الان ، مدیران(مدیران کانالها وگروههای تحت مجموعه) مرتبط سرشاخه هایی هستند که این کارها را میکنند یا ارتباطات دوطرفه تنظیم میکنند یا یک طرفه، به هر حال خبر را ،علم را، اطلاع را ،تهیه میکنند، انسجامش میدهند، صحت وسقمش را بررسی میکنند، تاییدیه اش را میگیرند و به هر حال به مخاطبین عزیزشون را میرسانند.

?اینها(مدیران فضای مجازی) در این شبکه منتظر اجر الهی هستند که ان شاالله تعالی به آنها میرسد.

چون فعلا اجر مادی برای آنها تدارک نشده که ان شاالله بعدا یک فکرهایی خواهد شد.

?من خودم موظف میدونم به عنوان کسی که دغدغه ی این موضوع را دارم که طب سنتی اسلامی در کشور توسعه پیداکند و این راه را، یک راه اصلی یک راه بسیار مهم، یک راه ماندگار، و یک راه پایدار بدانم، خودم را موظف میدونم که ازاین دوستان عزیز که در سراسر کشور، برخی خارج ازکشور، تلاش میکنندتشکر وقدر دانی را داشته باشم.

?امیدوارم که این حرکت که در راستای همان جنگ است و همان مبارزه است، در راستای همان دفاع از خویش است،دفاع از منفعت کشور، دفاع از سلامت کشور، دفاع از حیثیت کشور، دفاع از استقلال کشور است ان شاالله به اجر معنوی پایدار برسند که( من احیا نفسا کمن احیا نفسا جمیعا)

?این احیای نفس مقدماتی داره که یکی علم هست ویکی عمل
تا علم پدید نیاید به عملی نمی انجامد وتا عملی تکرار نشودبه باوری نمی انجامد

?ما اگر بخواهیم به یک باور اساسی برای اعتماد به اطلاعات دینی خودمان داشته باشیم بایستی از علم شروع کنیم

?علم راببریم توضیع کنیم، بازبان زیبا تشریح کنیم ،با زبان ساده تبیین کنیم تا مقدمات عمل را فراهم بکنیم

وقتی که عمل شد یک موضوع، یک نسخه ای، یک دستوری، یک یا دو یا سه بار اجرا شد، اجرا کننده به اعتماد میرسد به ایمان میرسد، به باور میرسد.

وقتی باور در جامعه توسعه پیدا کرد، میشود فرهنگ.

?یعنی رفتارهای ناخودآگاه از باور بر میخیزد باور واعتماد ملی، ما الان برای مقابله ی آن سرمایه گذاری سیصد ساله ای که برای براندازی (کردند) نیازمند به بازوان پر قدرتی هستیم که در مقابل آن هیولای جهانی بایستد.

?این بازوان پرقدرت میشود مرزهای پر اطلاعی که از پشتوانه قلبهای مومن باورمند بهره مندند?

?این راه ماست ،هیچ چاره ای جز این نداریم ، راه ماندگاری است و این روش هیچگاه در هیچ جا،خسارتی هم ندارد، هر کس هر کاری کرد این هیچ وقت ازدستش نخواهد رفت.

?ان شاالله که به زودی زود مدیران (اداره کنندگان کشور) کشورمان هم به این باور میرسند وتمهیدات وسیعتری را برای توسعه ی طب سنتی درسطح جامعه فراهم میکنند.

?اگر این کار انجام شد کشور قوی میشود قدرت جسمی پیدا میکند، قدرت روحیش افزایش پیدامیکند، توان مغزی وفهمش افزایش پیدا میکند، جامعه باهوش میشود، جامعه عقل مند می شود، یاحداقل ظرف عقلیش توسعه پیدا میکند این جامعه ی باهوش عقل مند قدرتمند،حالا وقتی که ایمانی داشته باشد کارهایی میکند که ان شاالله تعالی آن کار را میگویند زمینه ساز ظهور حضرت صاحب الزمان عج الله تعالی فرجه الشریف.

?والسلام علیکم ورحمت الله وبرکاته

?بزودی صوت پیام فوق نیز در همین کانال(کانال تخصصی طب ایرانی اسلامی) قرار داده خواهد شد.
?با عضویت در تنها کانال تخصصی طب ایرانی اسلامی و مورد تایید استاد خیراندیش و دیگر اساتید وحکمای کشور ما را در نشر طب ایرانی اسلامی یاری کنید???

https://telegram.me/joinchat/DXph7kDEs2ciiVGoIhfpeg
?این پیام را منتشر کنید.